RAM takınca mavi ekran sorunu

ibrahimseven

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese, iyi forumlar. Yaklaşık 1 aydır bu sorun ile karşı karşıyayım ne yapacağımı bilmiyorum.
1 ay önce sıfır masaüstü bilgisayar topladım kullanmaya başladıktan 2 gün sonra mavi ekran hatası verdi ( cihazınız düzgün yüklenemedi yeniden başlatılması gerekiyor deyip sürekli kendini sıfırlıyordu ) 2x8 RAM kullanıyorum sorunun RAM de olduğunu anladım ve 1 tanesini çıkarttım. Tek RAM ile düzgün çalışıyor fakat ikincisini takıp çalıştırıdığım an yine aynı hata alıyorum. ( Mavi ekran vermeyen RAM'i bütün slotlara taktım slotlarda sorun yok ). Acaba ne yapmalıyım bir çözümü var mıdır? Anakart ve RAM'ların MHz ile alakası olabilir mi? Anakart: 29333 MHz RAM'lar: 2x8 XPG D60G 3000 MHz İşlemci: Intel 10400 Ekran kartı: 2060 Super yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrardan iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arızılan RAM'i bulduğunuza göre o RAM'i İtopya'ya gönderin. Garantisi falan varsa gönderin. Ayrı ayrı Memtest86 testi yaptım. Bozuk RAM'i buldum ve bu test görüntüsü diye atın. Ek olarak bu konuyu bile gönderebilirsin.

Hakkını kullanmalısın.

Her şey için teşekkürler hocam elinize emeğinize sağlık :)
Arızılan RAM'i bulduğunuza göre o RAM'i İtopya'ya gönderin. Garantisi falan varsa gönderin. Ayrı ayrı Memtest86 testi yaptım. Bozuk RAM'i buldum ve bu test görüntüsü diye atın. Ek olarak bu konuyu bile gönderebilirsin.

Hakkını kullanmalısın.
Her şey için teşekkürler hocam elinize emeğinize sağlık :)

Geri
Yukarı