RAM yükseltme sonrası mavi ekran

Mackies

Hectopat
Öncelikle merhaba, Vatan bilgisayar'dan toplama olarak aldığım bilgisayar (Vatan bilgisayar topladı) 8 GB RAM idi. 1-2 ay sonra aynı marka aynı model, her şey aynı RAM aldım. Mavi ekran hatası almaya başladım. RAM'ler çakışıyor galiba, farklı farklı mavi ekran hataları alıyorum. Vatan Bilgisayar'a gitsem RAM'leri değiştirirler mi? Alalı 8 ay oldu. 14 ay daha garantisi var. Bir de mavi ekran hataları arada oluyor. Genellikle bilgisayar açılırken üst üste gelebiliyor. Bazen de gelmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Screenshot_2018-10-10-23-50-57-015_com.vatanbilgisayar.vatan.jpeg

Son düzenleme:
Mavi ekranların en çok nedenı ısınmasından dolayı olur. Mesale bende yazın PC'imle oynarken ekran mavı ekran verıyordu, çünkü odanın camına güneşin ışığı vuruyordu oda da ısınıyordu ama senın PC'in o yuzden değılse ilk aldıgın RAM'i tak ve 2 gün falan oyna eğer mavi ekran olursa o da sıcaklığı veye farklı nedenlerden olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman vatana git orada söyle yada anakartta sorun vardır. Çünkü 1 RAM de çalışıyor, 2 RAM de neden mavı ekran verıyor?

Sadece son aldığınız RAM'i takıp çalıştırmayı denediniz mi? RAM gibi donanımlar statik elektrik yüzünden hasar alabiliyorlar.

Sadece son aldığınız RAM i takıp çalıştırmayı denediniz mi? RAM gibi donanımlar statik elektrik yüzünden hasar alabiliyorlar.
Her 2 RAM tek çalışıyor ve Windows bellek tanımlama aracı ile tarattirdim bir şey çıkmadı.

8 ay önce aldın demi?
2. rami
Bilgisayarı 6 Şubat 2018'de aldım, 8 GB RAM'e sahipti. 2 ay sonra 8 daha aynısından aldım aldığından beri boyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı