RAM yükseltme sonrası mavi ekran

Mackies

Hectopat
Öncelikle merhaba, Vatan bilgisayar'dan toplama olarak aldığım bilgisayar (Vatan bilgisayar topladı) 8 GB RAM idi. 1-2 ay sonra aynı marka aynı model, her şey aynı RAM aldım. Mavi ekran hatası almaya başladım. RAM'ler çakışıyor galiba, farklı farklı mavi ekran hataları alıyorum. Vatan Bilgisayar'a gitsem RAM'leri değiştirirler mi? Alalı 8 ay oldu. 14 ay daha garantisi var. Bir de mavi ekran hataları arada oluyor. Genellikle bilgisayar açılırken üst üste gelebiliyor. Bazen de gelmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Screenshot_2018-10-10-23-50-57-015_com.vatanbilgisayar.vatan.jpeg

Son düzenleme:
6 Subat'ta Vatan Bilgisayar tarafından toplanan bilgisayarıma birkaç ay sonra aynı RAM'den daha aldım ve mavi ekran vermeye başladı. Pazartesi günü Vatan'a gittiğimde durumu izah ettim ve bana dedikleri şey bilgisayarınızı bir bilgisayarcıya götürün, arızayı tespit etsinler biz de garantiye yollayayım. Böyle bir şey var mı ya? Bu nedir? Kendileri zaten bilgisayarcı ve onlardan aldım, niye böyle dediğimde ise Windows lisans alsaydiniz biz yapardık ama maalesef dediler. Evde kendim testler yaptım Memtest86 ile 3 buçuk saat bekledim hiçbir sorun çıkmadı. Memtest86 firmanın başka bir programı vardı onu da indirdim onda da sıkıntı çıkmadı. YouTube'dan buldum onu sizce sorun ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum,

IMG_20181015_202152.jpeg
IMG_20181015_202034.jpeg
IMG_20181015_202119.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı