RAM Yükseltme Sonrası Mavi Ekran

CanerX

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Şanlıurfa
Merhaba bugün akşamdan beri bu problemim ile uğraşmaktayım. Tam çözebildim mi bilemiyorum, yardımlarınıza ihtiyacım var.

Sistemimde G.Skill Ripjaws 3000 MHz 8 GB CL15 RAM mevcuttu. Ben buna G.Skill Ripjaws 3000 MHz 8 GB CL16 RAM ile yükseltme yaptım ve mavi ekran hataları almaya başladım.

Memtest86 ile test ettiğimde binlerce hata aldım. Fakat RAM'leri tek tek takıp test ettiğimde sorun çıkarmadı.
BIOS'a girerek 3000 MHz değerini 2933 yaptım. Tekrar Memtest ile test ettim herhangi bir hata almadım fakat içim bir türlü rahat etmedi.

Minidump dosyam burada. Anlayanların yardımına ihtiyacım var.

Bu arada test konusunda yardım ve yönlendirmeleri için @MayCrasH 'e teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapalı olması mı gerekir, sanırım onu açmayınca MHZ düşük olacak.
Hocam CL değerleri farklı o yüzden belki sıkıntı çıkabilir diye dedim. Tam aynısı olsa RAM, XMP korkmadan açılır ama farklı olunca tereddüte kalırım ben.

Hocam CL değerleri farklı o yüzden belki sıkıntı çıkabilir diye dedim. Tam aynısı olsa RAM, XMP korkmadan açılır ama farklı olunca tereddüte kalırım ben.
Anladım. Manuel olarak 2933’e çekince hata almadım. Ancak ayrıntılı bilgiye sahip birilerine denk gelirsek minidump vs. inceleyerek beni yönlendirebilir umarım.

Sorunu ntoskrnl vermiş. Temiz kurulum yapıp bir deneyin derim. Memtest'te problem çıkmadıysa yazılımsaldır sorun. Bir de BIOS'unuz mutlaka güncel olsun ve Chipset sürücüsünü kurmayı sakın unutmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı