RAM Yükseltmek Performansı Arttırır mı?

@330766 değerli üye öneriniz doğrudur, sadece küçük ama önemli bir Türkçe yazım hatanızı ileride tekrarlamamanız için hatırlatmak isterim: Bitişik yazılan "-de/-da" ile ayrı yazılan "de/da" farklıdır. Çoğu kez ayrı yazılması gereken ve bağlaç olan "de/da" bitişik yazılması gereken ve ismin dördüncü hali olup bulunma hal eki olarak bilinen "-de/-da" ile karıştırılır ve onun yerine kullanılır. Çok basit bir örnek: "Ali'de geldi." değil "Ali de geldi." Bu yüzden "SSD'de alsan" değil "SSD de alsan" olmalı ama daha iyi bir ifade ise "SSD almak da alternatif çözüm olabilirdi." şeklindedir. Eğer AYT/TYT sınav adayı iseniz veya aday tanıdıklarınız varsa faydalı olabilir diye sevabına bildirdim:)Saygılar, iyi günler.

Günümüzde güncel işletim sistemlerinde SSD büyük önem arz ediyor. Eğer anakartınız M.2 NVMe SSD desteği sunuyorsa bu fırsatı değerlendirin bence. Sorunuzun yanıtı ise RAM takviyesi sistemi iyileştirir. Ancak farkedilebilirlik açısından SSD daha etkilidir.

Evet düzelir günümüz için 8 gb ram tavsiye ediliyor.
İşlemcin nedir?
i3 3200 3.30 Ghz
Günümüzde güncel işletim sistemlerinde SSD büyük önem arz ediyor. Eğer anakartınız M.2 NVMe SSD desteği sunuyorsa bu fırsatı değerlendirin bence. Sorunuzun yanıtı ise RAM takviyesi sistemi iyileştirir. Ancak farkedilebilirlik açısından SSD daha etkilidir.
Malesef M.2 SSD desteklemiyor bu yüzden normal SSD alıcam sizce o kaç GB olsun?

Geri
Yukarı