RAM yüzünden sistemden "bip" sesi geliyor

yilmazefebcir

Picopat
Daha fazla  
Sorun şöyle. Benim monitör bozuktu yaptırdım sonra PC'ye bağladım ama sonra PC'yi açarken sürekli bip sesi geldi. Bende sonra PC'yi kapattım sonra da aklıma fikir geldi. İlk RAM'i çıkardım çalıştırdığım açıldı sonra reset attı bende sonra geri taktık sonra diğerini çıkardım. Bu sefer sürekli bip sesi geldi. Bende RAM'den olduğunu anladım. Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar şimdi PC açldı belleklerle oynadım sonra PC'yi açtım 10-20 saniye sonra bip sesi geldi ve açıldı. Sizce sorun olur mu? Hiç elemesem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki yine sürekli kısa kısa biplerse bende o biplemeyi çözemesem?

O zaman da kaç kere biplerse düzgün bir şekilde say buraya yaz da çözüm bulalım çıkmaza soktun durumu 🫠🫠

Hocam merhaba dün yarın sana söylerim dediğim şeyi yaptım yani RAM'lerin yerini değiştirdim sürekli bepleme gelmedi ama hâlâ ilk açıldığında monitör açılmıyordu reseten sonraki bepte açılıyordu hâlâ aynı reseten sonra açılyor.

Hocam sanırım kaç gündür görmedin mesajımı.

Hocam ben ekran kartını çıkardım taktım sonra açınca eskiden olduğu gibi DC girişinden ses çıkmaya başladı ışıp gidiyor ses geliyor çalışıyor gibi neyse ondan sonra ilk bep dediğinde monitöre ekran geldi sonra ben yine kapatıp açtım yine geldi sanırım oldu ama neden CD'den ses çıkıyor voltaj mı birikiyordu?

Son düzenleme:
Hocam merhaba dün yarın sana söylerim dediğim şeyi yaptım yani RAM'lerin yerini değiştirdim sürekli bepleme gelmedi ama hâlâ ilk açıldığında monitör açılmıyordu reseten sonraki bepte açılıyordu hâlâ aynı reseten sonra açılyor.

Hocam sanırım kaç gündür görmedin mesajımı.

Hocam ben ekran kartını çıkardım taktım sonra açınca eskiden olduğu gibi DC girişinden ses çıkmaya başladı ışıp gidiyor ses geliyor çalışıyor gibi neyse ondan sonra ilk bep dediğinde monitöre ekran geldi sonra ben yine kapatıp açtım yine geldi sanırım oldu ama neden CD'den ses çıkıyor voltaj mı birikiyordu?

Nasıl bir ses geliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı