Normal pilav yiyemiyorum

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Eskiden pilavı çok severdim, tavuk bulyon ile birlikte çok iyi giderdi 3-4 tabak art arda yiyebiliyordum. Bir seferinde lapa olarak yemeyi denedim, çok daha güzel geldi. Pirinç yumuşak ve hafif sulu olunca daha güzel oluyormuş. Özellikle de kahvaltıda pilavın üstüne bir yumurta kırıp soya sosu ile karıştırınca hayatımın en güzel kahvaltılarını yaptım resmen. Ama şöyle bir sorun var, o zamandan beridir normal pilav yiyememeye başladım. O kadar sert geliyor ki pirinç taneleri, çiğneyemiyorum. Bir tabak pilav 30 dakikada mı yenir? Yiyemiyorum cidden. Normalde bu çok sorun olmazdı, günde 500 gram pilav yiyorum her gün ancak pilav yapmaya üşenmeye başladım. Ailemden isteyemem çünkü onlar sadece normal pilav yiyorlar ve annem sırf benim için yapmakla uğraşmak istemiyor. Yardımınıza muhtacım, ben nasıl tekrardan normal pilav yiyebilirim? Çok denedim, alışamıyorum ancak alışmak zorundayım. Konu troll vesaire değil, gerçekten yaşanıyor bu olaylar.

Belki biraz uzun sürer ama pirincin yumuşaklığını kademe kademe azaltabilirsin.
Yumusakligini nasil ayarlayabilecegimi bilmiyotum, belki suda 30 dakika yerine 15 dakika dinlendirebilirim ise yarar mi bilemiyorum ama.
Bende pilavı sade yiyemiyorum yanında illa bir şey olması lazım.
Benim boyle degil hocam, pilav yapilirken su disinda bir sey kullanilirsa ben yiyemiyorum direkt. Sadece su ve pirinc kullanildiginda yiyebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı