Ramazan davulcusu sikayet edilebilir mi?

Avukat mısınız?
Benzetmeyi anlayamadıysanız bir daha okuyun. Nasıl evde hayvan besleme senaryosunu şikayet etmek saçma ise davulcuyu da öyle.
Ev benim, sokak herkesin. Çok sesli okunan bir ezan da şikayet edilebilir, rahatsızlık veren bir çan çalımı da garip bir düşünce.

Sende olmayan, olsa da kullanmayı bilmediğin organdan bahsediyorsun sanırım.
70 altı IQ seviyeni tüm dünyaya duyurdun böylece 51 IQ ya ulaştın... Böyle immatür cümleler kurarak kendini düşürme.

Off nasıl laf soktun bana ben nasıl yaşayacağım şimdi? Tabii insanların rahatını bozan davulcuyla kendi evinde beslediğin sessiz sedasız 2 hayvanı bir tutan birinden ancak böylesi beklenebilirdi. Git mahallendeki küçük veletlere yap atarını. S*slüman.

Ya Allah rızası için uyku vaktin çoktan gelmiş yatar mısın? Olup olmayacak yerleri gösterip duyar kasıyorsun ve tek yaptığın gereksiz mesaj topluluğu oluşturmak.

Tabii insanların rahatını bozan davulcuyla kendi evinde beslediğin sessiz sedasız 2 hayvanı bir tutan birinden ancak böylesi beklenebilirdi.
Apartmanlarda yaşanan evcil hayvan tartışmalarını ve problemlerini bilmiyorsun sanırım.
Neden istemediklerini bilmiyorum fakat bazıları kavga edecek kadar istemiyorlar.
Olay sessiz sedasız durmaları değil yani.

Ramazan davulcusu sikayet edilebilir mi? 2 gundur yoktu ortalikta ne oldu da bugun basladi? Ben tutmuyorum, uyanmak zorunda miyim gece 02.00 de? Annem tutuyor saatini 3.15'e ayarlamis, o da kalkti. Sovuyor simdi. Evde 3, kedi 2 kopek var; korkudan saga sola kacisiyorlar. Bunun bir yolu yok mudur? Ramazan ile yilbasi gecesi bize eziyet oldu resmen.

2-3 yildir da kafasina gore geliyordu davulcu. 3 olmaz 2 gun olur. Kacak davulcu mu bunlar?
Şikayet etmeniz ilk olarak insanlığa sığmaz. Eğer gerçekten uyuyor olsaydınız sesi yüksek ihtimal duymazdınız.

İkinci olarak adam oruç tutacak olan, dinini yaşamak isteyen insanları uyandırmaya aynı zamanda ekmek parası kazanmaya çalışıyor. Birisi sizin ekmek paranızı çalmaya çalışsa ne düşünürsünüz?

Üçüncü olarak sizde evde 3 kedi 2 köpek besliyormuşsunuz ve yüksek ihtimal bir apartman dairesindesiniz. Sizler o davulcuyu şikayet ettiğinizde bu komşuların hoşuna gitmezse onlar da sizi şikayet eder, ki haklılar da.

Dördüncü olarak davulcunun sizinle de bir derdi yoktur merak etmeyin. Adamın amacı herkesi sahura uyandırmak.

Şikayet ederseniz yaptığınız şey insanlığa sığmaz.

Geri
Yukarı