Ramazan davulcusu sikayet edilebilir mi?

Hocam davulcuyla konuşurken sizin mahalleden ya da evin yanından geçmez kibar bir dille rica etmeniz yeterli olacaktır.

Bu gelenek gerekli veya degil. Birisinin ekmeği ile oynamak hos bir davranış değil. Apartman dairesinde oturuyorsanız komşularınızın size karşı bakışı değişecektir. Davulu çalan tek kişi o adam değil. Ekmek parası için yapıyorlar. Yoksa kim neden gecenin bir saatinde ıssız, tehlikeli yerlerde davul çalarak gezsin?

Tek bir kişinin rahatsız olmasıyla değişebilecek bir şey değil bu. Bu bir gelenek ve yapılıyor yapılacak. Adam sonuçta orada işini yapıyor ekmeğinden etmek doğru olmaz. Bu şikayetiniz evimin önünde inşaat olmasın çok ses oluyora benziyor. Farklı durumlar olsada temelde aynı mantık ve sırf ses oluyor diye birini işinden ettirebileceğinizi sanmıyorum. Siz ettirsenizde o davulcunun işini yaparak sahura kaldırdığı insanlar size karşı çıkar. 1 aylık bir süreç zaten. Her gün olmayacak bu. Bence bırakın adam işini ve geleneklerini yerine getirsin.

Siz davulcuyu şikayet edin, komşular da evi hayvanat bahçesine çevirdiğiniz için sizi şikayet etsin.
Adresimi verip beni sikayet edebilirsiniz. Cunku butun hayvanlar belediyeye kayitli. Hicbir sekilde el konulma durumu yok. Icim rahat. Bu hayvanlarin hicbirini keyfimden almamistik. 3 sokakta buldugum kedi. Yavruyken sokaga birakamadik. Bir tanesi kangren olarak bulduk. 3 ayakla yasiyor. Doktor teshis koymadi ama hayvan panik atagi var gibi. 7 yasinda cok korkak hala. Davulu duydumu kafayi yiyip yatagin altina giriyor. Kopeklerin 1 tanesi emanet. Ablam USA ya doktoraya gitti. Imkani olursa alacak. Ben de cok memnun degilim bu kadar hayvanin ev de bulunmasini ama oldu bir kere. Olabildigince ses cikarmalarini engelliyorum yoksa alt komsum 7 yilda kafayi yemisti.

CİMER'e ve belediyeye şikâyet edin. Muhtarlık da olur.
CIMER bir ise yaramiyor. Daha once farkli birsey ile kullandik. Sadece gostermelik bir yer.
Mahalle,mahalle geziyorlar. Her gün anlaşmalı oluyor. Devlete dair ise, şikayet etseniz dahi bir şey çıkmayacak.
Ben de farkindayim bunu malasef. Ugrasmadan once foruma sorayim dedim. Meger herkes halinden memnunmus. Umarim rahatsiz olduklari olaylarda insanlar onlara da sessiz olun der.

2016 yilinda darp edilmistim. Sikayetimden sonuc cikmadigi kolluk kuvvetlerine veya devlete karsi guvenim sifir. Oturup izlemek ile yetiniyoruz.
Kuzum cidden baska derdiniz yok mu sizin?
Tek derdim biraz olsun huzur. Param olsa keske sehir disina veya ulke disina goc edebilsem.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sahur vakti boşu boşuna sinirinizi bozmayın. Birisi kaldırılsın der, birisi kalsın.

Parti olayları gibi...

Yeni konular

Geri
Yukarı