Ramazan Geldi Oruç Tutacak Mısınız?

Oruç tutacak mısın?

• Hiç tutmadım

Oy: 4 2,9%
  • Birkaç kez tuttum

Oy: 9 6,5%
  • Evet

Oy: 105 75,5%
  • Hayır

Oy: 14 10,1%
  • O da ne?

Oy: 7 5,0%

• Oy verenlerin toplamı
    139
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni bilgisayarımla beraber benim için çok kolay geçicek sanırım :) Sahura kadar zaten uyumuyorum, sahurdan sonra da 6:30 7:00'e kadar bilgisayardayım, 7:30'da uyuyorum saat 14'te ancak kalkıyorum :) Zaten ne kaldı ki :D

Bazı arkadaşlarımız yaşım küçük diye tutmuyorlar, ileri de de zorlanıyorlar. Mesela ben; 13 yaşımda tutmaya başladım. Keşke daha erken başlasaydım. Hala biraz zorlanıyorum.
Bu arada ben oruç tutarken susamıyorum. Acıkıyorum. :D Çok saçma ama güzel bir şey açlığa dayanırım ama susuzluğa asla.

Abi, şimdi yerine göre açlık yerine göre susuzluk. Mesela köyde hem acıkıyorum hem susuyorum, mis gibi Karadeniz havası oluyor ama sıcaktı geçen yaz epey, asfalt eridi o nedenle susadım da. Mesela burada nemli hava nispeten ama evde beni kendine çeken yiyecekler var :D

"Herkes gider Mersin'e ben giderim tersine" misali; Yanılmıyırsam oruç tutmaya 12-13 yaşımda başladım. İlk seneler daha çocuğum diye anneciğim bana biraz torpil geçip arada kaçamak yaptırıyordu... 15 yaşımdan sonra hastalık vb. hariç full tuttum taki ben 35 yaşıma gelene kadar. Ancak son 2-3 yıldır yarım yamalak tutuyorum.:( Son 2-3 yıldır tutamama bahanem ise; Lanet olası sigara ve çay.:lanet:
Gençlere tavsiyem özellikle sigaradan uzak dursunlar!

Ya ben ne acıkıyorum ne de susuyorum :) Galiba biraz şanslıyım, çok kolay geçiyor benim için Ramazan ayı.
Ama gece boyunca kalori miktarı yüksek, tok tutucu besinlere abanıyorum tek kelimeyle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı