RAM'i 3000MHz yapma

Grolf

Femtopat
Daha fazla  
RAM'lerim Kingston HyperX 3000MHz.
Voltajı artırmayı denedim hatta 1.5'e kadar getirdim gene de olmuyor. PC rapor olarak ses çıkartıyor ardından 2400'e geri düşürüyor.
Anakartım ASUS TUF B450 PRO Plus Gaming.
Lütfen bu işlerden anlayan bir arkadaş yardım edebilir mi? Çok ihtiyacım var 3000 MHz yapamıyorum. Görselde boştaki halinin sayıları mevcut yardım etmek isteyen olursa her şeyini atarım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210413_183456.jpg
    IMG_20210413_183456.jpg
    152 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam direk XMP'yi açarak RAM'lerinizin frekansını yükseltmek varken neden kendiniz elle voltaj vermeyi deniyorsunuz? Bilmediğim bir detay mı var acaba?

Hocam direk XMP'yi açarak RAM'lerinizin frekansını yükseltmek varken neden kendiniz elle voltaj vermeyi deniyorsunuz? Bilmediğim bir detay mı var acaba?

O olmadığı için manuel yaptım. 2 profile var biri 2666 diğeri 3000 fakat ikisi de olmuyor. Yeniden başlatırken ötüyor ardından 2400'e düşürüyor.

Ayrıca işlemci fanı kule olduğu için RAM'lerim B1 ve B2 de takılı onlardan olan bir sıkıntı olabilir mi acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı