RAM'i hangi slota takmalıyım?

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Anakart Adı MSI K9N Neo v2.0 (MS-7260)

2 adet DDR2 ram mevcut küçük olan 2gb büyük olan 1 gb anakartımın kılavuzuna göre ddr2 ve ddr slotları farklı ama hangisi ddr2 slotları ?

Kılavuza göre;

M8gE2Gx.jpg

IjYoYWL.jpg

ZEhmrOh.jpg

Ramlerim;
Ab1R4qu.jpg

Slotlarım;
jenQx2E.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilerim görmemişim. En sağdaki turuncu ve yeşile takmalısın. Yada soldaki ikisi fakat tekini fan kapattığı için sağdakilere takın. Kitapçık öyle söylüyor.

Kitapçığa göre ve soğutucunun konumundan dolayı DIMM 3 ve DIMM 4 slotlarına takmanız gerekmekte.

DDR2 RAM slotları hangisi resimleri incelerseniz 2 tür farklı slot var DDR2 ve DDR olan 2 RAM ile en performanslı nasıl takılır RAM'lerim soğutucuya bakmayın kitapçıkta ne diyorsa onu söyleyin önemli.
ZEhmrOh.jpg

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı3.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG
    81,7 KB · Görüntüleme: 682
Arkadaşım gelip gidip aynı konuyu açıyorsun.
Diğer mesajında cevap yazdık.
Doğru söylüyor bir çok anakart dual channel çalışabilmek için 1 ve 3 veya 2 ve 4 yada 1, 2, 3, 4 şeklinde RAM dizilimine sahiptir. Nadir de olsa bu durum anakart üreticisine göre değişebilmektedir.
Ayrıca kılavuzun sizin anakartınıza ait olduğundan emin misiniz? Ben resmi sizin anakartınız ile hiç benzetemedim.

Bu klavuz bu anakart modeli sizin resmini gönderdiğinizle yakından ilgili değil.
Klavuzdaki resim ile sizin anakartınızın resmi aynı mı? Şöyle bir dikkatli baktınız mı?

İkiniz de farklı şeyler söylüyorsunuz, hangisi daha performanslı ?
Sizlerde bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
@Berke Kan
@Murat5038
@Recep Baltaş
@SypeR

Arkadaşım gelip gidip aynı konuyu açıyorsun.
Diğer mesajında cevap yazdık.
Doğru söylüyor bir çok anakart dual channel çalışabilmek için 1 ve 3 veya 2 ve 4 yada 1, 2, 3, 4 şeklinde RAM dizilimine sahiptir. Nadir de olsa bu durum anakart üreticisine göre değişebilmektedir.
Ayrıca kılavuzun sizin anakartınıza ait olduğundan emin misiniz? Ben resmi sizin anakartınız ile hiç benzetemedim.

Bu klavuz bu anakart modeli sizin resmini gönderdiğinizle yakından ilgili değil.
Klavuzdaki resim ile sizin anakartınızın resmi aynı mı? Şöyle bir dikkatli baktınız mı?

Çok haklısınız ama bende mağdurum, oradaki ramlerle ilgili sorun konu o konu çok saptı o konuda.
MSI 5 tane kılavuz vermiş hangisi benimki anlayamadım ki yardımcı olur musunuz ?
MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

Buyrun size başka iki anakarttan Dual Channel memory dizilimi resimlerde.
Bu durumda slot yapısı anakarta göre değişebilir. Sizin baktığınız kılavuz yanlış sizin anakartınıza ait değil.

1.jpg
imageview.jpg

Burada herkes sana yardımcı oluyor. Başkalarını etiketlemek sana yardımcı olmaz. Şayet verdiğin klavuz doğru ise verdiğimiz cevaplar doğru. Bizi iplemiyorsun ayıp oluyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı