Çözüldü RAM'lere hız aşırtma sonrası ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KutaySaban42

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce sıfır sistem aldım, sıkıntısız çalışıyordu. Bugün şöyle bir olay oldu: Bilgisayarı tekrar başlattım, BIOS yerine girdim. RAM'larin hızını yükseğe çektim 2666'dan 3444'e. Sonra F10 deyip çıkış yaptım. Görüntü bir daha gelmedi. Şu an Ekran kartının tüm çıkışlarını denedim, olmadı. Gaming geni aradım, RAM'lerin yerini değiştir dedi. Olmadı. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır hocam sizlere fotoğraf atacagım

Ya hocam ben bu soğutucusu takmadım ne yapacagım

Kasanın arka kapağını aç, işlemci braketinin arkasına onu destekleyecek bir nesne koy. Kasayı öylece yatır, soğutucu vidalarını braket deliklerine denk getirip vidala. Elinde macun varsa yenile.

Görünürde bir problem yok. Güç besleme kablolarını iyice oturt, belleklere iki köşeden baskı uygulayıp tamamen oturduklarından emin olduktan sonra sistemi çalıştırmayı dene. Kısa süreli görüntü almak için soğutucuya ihtiyacın yok bu arada. Görüntü alamamaya devam ediyorsan soğutucunun takılı olmamasıyla ilgili değildir.

Dosya Ekleri

• 17091934693897468970102509261459.jpg
    17091934693897468970102509261459.jpg
    200,9 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Tamamdır hocam sizlere fotoğraf atacagım

Ya hocam ben bu soğutucusu takmadım ne yapacagım

Kasanın arka kapağını aç, işlemci braketinin arkasına onu destekleyecek bir nesne koy. Kasayı öylece yatır, soğutucu vidalarını braket deliklerine denk getirip vidala. Elinde macun varsa yenile.

Görünürde bir problem yok. Güç besleme kablolarını iyice oturt, belleklere iki köşeden baskı uygulayıp tamamen oturduklarından emin olduktan sonra sistemi çalıştırmayı dene. Kısa süreli görüntü almak için soğutucuya ihtiyacın yok bu arada. Görüntü alamamaya devam ediyorsan soğutucunun takılı olmamasıyla ilgili değildir.

Çözüm

Geri
Yukarı