Çözüldü RAM'lere hız aşırtma sonrası ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KutaySaban42

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce sıfır sistem aldım, sıkıntısız çalışıyordu. Bugün şöyle bir olay oldu: Bilgisayarı tekrar başlattım, BIOS yerine girdim. RAM'larin hızını yükseğe çektim 2666'dan 3444'e. Sonra F10 deyip çıkış yaptım. Görüntü bir daha gelmedi. Şu an Ekran kartının tüm çıkışlarını denedim, olmadı. Gaming geni aradım, RAM'lerin yerini değiştir dedi. Olmadı. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır hocam sizlere fotoğraf atacagım

Ya hocam ben bu soğutucusu takmadım ne yapacagım

Kasanın arka kapağını aç, işlemci braketinin arkasına onu destekleyecek bir nesne koy. Kasayı öylece yatır, soğutucu vidalarını braket deliklerine denk getirip vidala. Elinde macun varsa yenile.

Görünürde bir problem yok. Güç besleme kablolarını iyice oturt, belleklere iki köşeden baskı uygulayıp tamamen oturduklarından emin olduktan sonra sistemi çalıştırmayı dene. Kısa süreli görüntü almak için soğutucuya ihtiyacın yok bu arada. Görüntü alamamaya devam ediyorsan soğutucunun takılı olmamasıyla ilgili değildir.
Bios pilini çıkar 30 saniye sonra tekrar tak.
Bu işlemi, kasanın elektriğini keserek yapın. Daha sonra, BIOS ayarlarını default yapın ve XMP ON/OFF dışında (Ki o da anakartınız RAM'lerinizi destekliyorsa) RAM MHz ayarlarını kurcalamayın; Bence...

EK: MHz dışında, voltaj ayarlarıyla da oynamadığınızı umuyorum bu arada...

Bu işlemi, kasanın elektriğini keserek yapın. Daha sonra, BIOS ayarlarını default yapın ve XMP ON/OFF dışında (Ki o da anakartınız RAM'lerinizi destekliyorsa) RAM MHz ayarlarını kurcalamayın; Bence...

EK: MHz dışında, voltaj ayarlarıyla da oynamadığınızı umuyorum bu arada...
Bu arada işlemci r5 5600 Ben fclk frekansını 3444 memory frekansını 3000 yaptım benim ramler 3200mhze kadar destekliyor yani ramlik değil gibime geliyor fclk frenkansından yine bios pilini çıkarıp takiyim mi?

Bu arada işlemci r5 5600 Ben fclk frekansını 3444 memory frekansını 3000 yaptım benim ramler 3200mhze kadar destekliyor yani ramlik değil gibime geliyor fclk frenkansından yine bios pilini çıkarıp takiyim mi?
Zaten işlemciniz de 3200'e kadar destekliyor... Ayrıca, 3200<3444 Bu iki ayarın eşit olması gerekiyor. :)

BIOS pilini çıkartıp, XMP dışında bir şey açmayın derim.

EK: Bu konudaki yorumlara da bir bakın derim

Zaten işlemciniz de 3200'e kadar destekliyor... Ayrıca, 3200<3444 Bu iki ayarın eşit olması gerekiyor. :)

BIOS pilini çıkartıp, XMP dışında bir şey açmayın derim.

EK: Bu konudaki yorumlara da bir bakın derim
Hocam çıkartıp taktım vios pilini olmadı

Çıkar tak hocam sen.

Hocam olmadı ya

Çıkar tak hocam sen.
Şimdi ne yapacağım hocam olmuyor

Bios pilini çıkar 30 saniye sonra tekrar tak.
Hocam herşeyi denedim biosu çıkarttım taktım ramlerin yerini değiştirdim slotları değiştirdim ama bir türlü olmuyor Fclk ayarlarını değiştirmiştir o da ryzene otel bir şry işlemcide sıkıntı olabilirmi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı