Rampage Alpha-X Uzun Kullanım İncelemesi

Ürünü 16 gün önce MediaMarkt üzerinden satın aldım.

F7E8EAF1-DAE2-42A4-AE6D-81508BB9440F.jpeg

53B76C0B-B590-4500-A29B-CFDC50FC3CCC.jpeg

Driver'ı bilgisayara yükleyip açtığımda, şok yaşadım. Bu kadar çağ dışı tasarım görmemiştim. 7.1 Özelliğini aktif ettim. Ses konusunda üzmeyecek, 50mm'lik sürücüler mevcut. Fakat 35% seviyesinde kullanmama rağmen, dip ses oldukça fazla.

Kulaklık pedleri, suni deri,ve gayet büyükler. Kulağınız ne kadar büyük olursa olsun, içine alabileceğinden eminim. Tabii, deri olduğu için terletiyor.

76D5B5F2-4FE1-486B-BCDC-D4412CA6EF06.jpeg

Ses izolasyonu, Deri pedler olduğu için gayet yeterli diyebilirim.

Kablo, örgülü ve dayanıklı duruyor.

Bu üstteki okuduklarınız, bir haftalık deneyimim sonucunda söylediklerimdi. Fakat;

Bir haftanın sonunda kablolar örgülü fakat kalitesiz olduğu için, birbirine girdi, ve bu sayede kulaklığın sol sürücüsünden ses gelmemesine sebebiyet verdi. Yani, kulaklığın sadece sağ tarafı çalışmaya başladı. Taa ki tüm düğümleri açabilir, ve dolaşmasını engelleyebilirsem iki tarafını kullanabilirdim. Son çare olarak, artık örgülerin dolaşmasıyla beraber mikrofonun ve kulaklık üzerindeki rgb ledin çalışmadığını görünce, kablo örgüsünü söktüm.

1B98F0CA-5B0B-4629-AFC6-55E1D66B5DCA.jpeg

Fakat, sorunum düzelmedi. Rampage'in müşteri hizmetlerini arayıp da, kulaklıksız kalıp,
sorun bulamadık demelerini istemediğim için göndermedim.

Rampage, tüm sosyal tarafından adeta nefret edilen bir marka olup, ucuza alacağım mottosu ile yola çıkanların başına büyük dertler açan bir firmadır.

Kulaklığın satış fiyatı MediaMarkt üzerinde 199,99₺

SteelSeries Arctis 3 (2019) ise HepsiBurada üzerinde 349₺

150₺ üzerine koyup, en azından malzemeden çalmayan, ürününün arkasında duracağı köklü bir firmaya, daha iyi sürücüler kullanacağından emin olduğunuz için verebilirsiniz. Veya ucuzlukçu, yazılımınının Çin hükümetine bilgi gönderip göndermeyeceğinden asla emin olamayacağınız bir firmaya da verebilirsiniz.

"Seneye bir daha alırım" cılara öneririm.

Keşke internetten alsaydınız. İade şansınız olurdu en azından. Ben de idarelik olsun diye bu tarz bi' kulaklık aldım (Gamemax FHP-G1420B). Tabi ben alırken 120 TL falandı. Gelin görün ki 1.5 senesini doldurdu ve hala sapasağlam. Ses kalitesi ve mikrofonu harika. Bu yüzden gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum. Sanırım bu daha çok şans işi.

Bir de bu markaları sürekli öneren, "Steelseries'den daha ucuz moruq, steelseries yerine bundan 2 tane alırsınız" diyen tipler var. Bu hatayı bende yaptım, berbat bir deneyim olmuştu.

@jMorphin servise gönderin. Benim SN-R3 bozulduğunda servise gönderdim(benzer bir şekilde mikrofonu bozulmuştu), 1 hafta sonra bana dönüş yaptılar "Elimizde SN-R3 olmadığı için sizden ek ücret almadan SN-R4 göndereceğiz" dediler, şu an hala R4'ü kullanıyorum(5 yıl oldu). Hala öyleyse UPS anlaşmalı kargo şirketleriydi, onlarla gönderince ücretsiz gönderiliyor. Müşteri hizmetlerini aramak yerine direk servise gönderin, kutunun içine de sorununuzu anlatan bir kağıt yazıp telefon numaranızı da ekleyip koyun.

Hocam kablonun örgüsünü söktüğüm için sıkıntı çıkarmazlar mı?
Pek sanmıyorum, çünkü sorunun kablo örgüsüyle alakalı değil. Eğer tamir ediliyorsa zaten edip sana aynı kulaklığı geri gönderirler, ama bende olduğu gibi yeni ürün gönderilmesi gerekirse ücret talep ederler diye tahmin ediyorum ama kesin bir şey diyemem. Sen her halükarda gönder, en kötü ihtimalle aynen geri alırsın para ödemeden.

Sizin adınıza üzüldüm kulaklığı iade edebildiniz mi ? Ben de aldım bu kulaklığı 3 gündür kullanıyorum bir sıkıntı yok şu anlık sorun çıkartmadığı sürece canavar çok iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı