Rampage Drop Plus: Ön inceleme

EBA için mikrofonlu kulaklık arıyordum ve en ideal seçimin bu kulaklık olduğunu düşündüm ve sipariş ettim. Şu an normalde amacım sadece sınıftakilere rezil olmamak ve derslere katılmaktı.

Piyasadaki tüm ürünleri biotech bilgisayar satıyor. Akakçe / cimri gibi sitelerden bakarak en uygun gördüğünüz siteden sipariş edebilirsiniz. N11'den satıcıya ürün hakkında almadan önce aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

Üründe kablolar çıkarılabiliyor, mesela Type-C ve jak girişleri değiştirilebiliyor. Denemek için Huawei Mate 20 Lite şarjı ile denedim yine çalışıyordu. Kutudan çıkan standart kablolarda örgü kablo bulunmuyor. Standart korumasız kablolar ama bence bu gerçekten sıkıntı değil. Bozulduğu, kırıldığı takdir de nasıl ki şarj kablolarımızı atıp yenisini alıyorsak bunda da öyle yapabiliriz.
Telefondan aldığım ses kayıtlarında sesimin çok temiz geldiğini gördüm.

Mikrofon için alacaklara tavsiye ederim. Eğer bilgisayarınız mikrofonu hiç görmüyorsa mikrofon gizlilik ayarını yaparsanız çalışacaktır. Ben böyle çözdüm. Cızırtı problemi yaşayanlar var ise, Segment Bilgisayar'ın sitesinde bulunan Driver'ı indirerek bu sorunu kaldırabilirsiniz.

Boyut olarak önceki kulaklığım sn RW2'ye göre çok daha minimal, sade ve şık bir kulaklık. Mikrofonda kutusundan çıkıyor ve sonrasında siz takıyorsunuz kulaklığa. Benim gibi el işlerinde beceriksiz birisi bile yapabiliyorsa sizde yapabilirsiniz. Kulaklıkta ses kartı bulunmuyor, ses kartında yer alan özellikler kulaklığın arkasında yer almakta bunlar; ses ayarı, mikrofonu aç / kapa, jak çıkışı, Type-C çıkışı ve mikrofon yuvası bulunuyor.

Genel Özet:
Şu anki fiyatı 390 lira. Daha önceden maksimum 275 liralık kulaklık arasında gerçekten bir sınıf farkı olduğunu söyleyebilirim.
+Mikrofonu çok güzel.
+Saatlerdir takıyorum, 0 ağrı var.
+Kabloların çıkartılabilir olması.
+Telefon, PC, PS desteği olması çok güzel.
+Mikrofon kısma tuşu var.
+Ses Patlamaları yok.

-Kablolar örgü olsaymış daha güzel olurmuş.
-Ses kartı olmaması

Bu kulaklığı şiddetle tavsiye eden @Samotne Ciasteczka ve
@MisakiTaro üstadlarıma çok teşekkür ederim. Böylesine kaliteli bir ürünü tavsiye ettikleri için. Sorularınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam yazılımı hakkında bir bilgim yok ama jak girişi ile bağladığınızda aydınlatma zaten yanmaz. Kullanan @MisakiTaro hocam net bilgi verebilir.
Maalesef hiç yazılımını kullanmaya ihtiyaç duymadım. Zaten çok zayıf bir ışığı var.

Kuponla 2 dolar düşüyor ama 5 dolar kargo ve 24 TL vergi var.
Hocam Drop Plus yaklaşık 400 TL, 35 Dolar düşersek aradaki 140 TL nasıl bir şeyi değiştirmiyor?
Arkadaşlar benim bahsettiğim şey o değil. Bahsettiğim şey logo basılıp Rampage markası diye satılması ve benim alacağım sırada neredeyse iki katı fiyatından satıyor olmasıydı. Hele o zamanlar incelemelerde Rampage iyi iş yapmış falan diye bahsettiklerinden modelden soğudum ve başka bir kulaklık aldım. Bundan bahsettim sadece tartışmaya gelmedim yani. Kim ne almak istiyorsa alsın 🙂

Güzel inceleme. Kullanıcı fotoğraftı olsaydı daha iyi olurdu.

3 Ay, 6 ay, 1 yıl deneyimlerini de paylaşmak istiyorum. O zamanki incelemelerde + ve -'leri fotoğrafla daha iyi anlatabilirim. Teşekkürler yorum için.
Ben de eskiden bu kulaklığın özellikleri iyi gibi duruyor Rampage'e bir şans vereyim bunu alayım dedim. Daha sonra bu modelin Eksa E900 Pro'nun Rampage logosu basılmış hali olduğunu görünce vazgeçtim.
Ha bir de fiyatının 150-200 civarı olduğu halde Türkiye'de iki katından daha pahallıya sattıkları için.
Tercihinizdeki kulaklık eğer daha iyiyse ne mutlu hocam sevindim adınıza. Ben nedense diğer seçeneklere pek ısınamamıştım.
Ben bu ürünü almayı düşünüyorum bir şey soracaktım, jak girişi tek jak mı çift jak mı?

Çok fazla bilgim yok. Ama bir cahil olarak yine de anlatmak isterim. Telefonlara taktığımız 3 çizgili olanlar vardır ya. Kutudan o çıkıyor. Bir ucunu kulaklığa, bir ucunu da eğer laptop değilse yine kutudan çıkan tek girişi çift (mikrofon ve kulaklık) olarak ayıran aparata takıp masaüstü bilgisayardan kullanabiliyoruz.
Şimdiki fiyatına bakmadım. Benim baktığım zaman fiyatı öyleydi ve Rampage'de yaklaşık iki katına satıyordu.

Hocam şimdilerde amazon.com'da 3/4 fiyat karşılaştırılması var. 4 olan Türkiye ama bunun kargosu Vs'de olacaktı. Garantisi de keza aynı şekilde.
Tek jak ama dönüştürücü çıkıyor içinden.

Bu modelin olayı zaten ses kartının olması. Neden USB'den kullanmıyorsun?

Hocam ses kartının olması derken? Birkaç gündür araştırıyorum galiba ses kartı olayı kablo üzerinde olmuyor mu? Kablo üzerinde olmadığından dolayı ben bu kulaklıkta ses kartı yok sanmıştım ve yazıda bundan dolayı yok demiştim. Bilgilendirirsen sevinirim.
Ek olarak aydınlatması kapatılabiliyor mu?

Jak girişlerinden takarsan aydınlanma açılmıyor. Ama şunu diyeyim SN-RW2 kadar çok ışıklı bir kulaklık değil. Işık sadece USB'den taktığın zaman yanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı