Rampage Drop Plus vs Fury X

Gamepower dahil mi :D

Evet, mümkünse Logitech, HyperX, ASUS, Razer, JBL, Sennheiser gibi markalara yönelirseniz sıkıntı yaşamazsınız.

Bu Rampage gibi markaların yorumlarına bakıyorum sesi muhteşem yazan vatandaşlarımızın ya kulağı yok ya da hayatında hiç kaliteli kulaklık takmamış. Her gördüğünüz yorumlara kanmayın 1 yıldız verenleri de gözden geçirin bir problem yaşamış ki 1 yıldız veriyor.

Evet, mümkünse Logitech, HyperX, ASUS, Razer, JBL, Sennheiser gibi markalara yönelirseniz sıkıntı yaşamazsınız.

Bu Rampage gibi markaların yorumlarına bakıyorum sesi muhteşem yazan vatandaşlarımızın ya kulağı yok ya da hayatında hiç kaliteli kulaklık takmamış. Her gördüğünüz yorumlara kanmayın 1 yıldız verenleri de gözden geçirin bir problem yaşamış ki 1 yıldız veriyor.
1 yıldız verenler de belki bütçe kavramını öğrenmemişlerdir?

1 yıldız verenler de belki bütçe kavramını öğrenmemişlerdir?

Dip ses veya düşük kaliteye benim için sorun yok diyenlere sözüm yok. 400 TL verip bütçe kavramını içeren bir kulaklık alır ömrü uzun olmaz ama biraz daha biriktirip 1000 TL vererek bütçe kavramını içermeyen bir kulaklık alır uzun ömürlü bir şekilde kullanır. 4 yıldır Cloud 2 kullanıyorum sadece kafa bandı ve deri pedlerinde deforme oldu onlar da 100 TL'ye düzeltebilecek şeyler.

Aralık ayında 3. yıla başlıyorum. Kaç yıl kullanırsam uzun ömürlü diyeceksiniz acaba?
Malzeme olarak hadi dayandı diyelim. Donanım kalitesi olarak ne diyeceksiniz acaba?

Donanım kalitesinden kastınız nedir?

Çin'de 50 TL'ye satılan 32 ohm 50 mm hoparlörler, dip ses yapan dandik ses kartları, bağlantı kopukluğuna yol açan kalitesiz ses kartları yerine diğer işini yapan kulaklıkları kullanmak varken, örneğin; yüksek çözünürlükte temiz bir ses almak, daha iyi suni deri parça kalitesi, 53 mm 60ohm hoparlörler gibi tatmin edici kalite sunan kulaklıkları kullanmamak ya da kötü kulaklıkları herhangi bir bilgi olmadan överek yükseltmek akıl işi değil. Umarım açıklayıcı olmuştur hala bunlarla yetinemediyseniz şu an kullandığınız ve övdüğünüz kulaklık ile hayatınızda başarılar dilerim. Daha fazla söze gerek yok sadece zaman kaybı.

Çin'de 50 TL'ye satılan 32 ohm 50 mm hoparlörler, dip ses yapan dandik ses kartları, bağlantı kopukluğuna yol açan kalitesiz ses kartları yerine diğer işini yapan kulaklıkları kullanmak varken, örneğin; yüksek çözünürlükte temiz bir ses almak, daha iyi suni deri parça kalitesi, 53 mm 60ohm hoparlörler gibi tatmin edici kalite sunan kulaklıkları kullanmamak ya da kötü kulaklıkları herhangi bir bilgi olmadan överek yükseltmek akıl işi değil. Umarım açıklayıcı olmuştur hala bunlarla yetinemediyseniz şu an kullandığınız ve övdüğünüz kulaklık ile hayatınızda başarılar dilerim. Daha fazla söze gerek yok sadece zaman kaybı.
Bir sürü marka ve model var ve hepsinin ohm & mm ölçüleri değişiyor. Üzerine basa basa söylediğiniz ohm ve mm olayı bu kadar etkiliyor mu ? Şahsen zamanında Akg , JBL , Sennheiser vb ses odaklı markaların pahalı ve orta seviye kulaklıklarını da kullandım ve çok profesyonel yaklaşmadığınız sürece Rampage , Gamepower , Logitech tarzı markaların da kaliteli olduğunu düşünüyorum...

Değmez.

Açıkçası bu modeli fazla bilmiyorum ve ön yargım daha doğrusu çekingem var. Halen Fury X ve Drop Plus arasındayım. Bir Drop plus kullanıcısı olarak içinden gelen ses ile almamı önerir misin :D

Bir sürü marka ve model var ve hepsinin ohm & mm ölçüleri değişiyor. Üzerine basa basa söylediğiniz ohm ve mm olayı bu kadar etkiliyor mu ? Şahsen zamanında Akg , JBL , Sennheiser vb ses odaklı markaların pahalı ve orta seviye kulaklıklarını da kullandım ve çok profesyonel yaklaşmadığınız sürece Rampage , Gamepower , Logitech tarzı markaların da kaliteli olduğunu düşünüyorum...

Açıkçası bu modeli fazla bilmiyorum ve ön yargım daha doğrusu çekingem var. Halen Fury X ve Drop Plus arasındayım. Bir Drop plus kullanıcısı olarak içinden gelen ses ile almamı önerir misin :D
Bütçen tam olarak ne kadar? Ona göre bi öneri yapayım.

Bir sürü marka ve model var ve hepsinin ohm & mm ölçüleri değişiyor. Üzerine basa basa söylediğiniz ohm ve mm olayı bu kadar etkiliyor mu? Şahsen zamanında AKG, JBL, Sennheiser vb ses odaklı markaların pahalı ve orta seviye kulaklıklarını da kullandım ve çok profesyonel yaklaşmadığınız sürece Rampage, Gamepower, Logitech tarzı markaların da kaliteli olduğunu düşünüyorum...

Açıkçası bu modeli fazla bilmiyorum ve ön yargım daha doğrusu çekingem var. Halen Fury X ve drop Plus arasındayım. Bir drop Plus kullanıcısı olarak içinden gelen ses ile almamı önerir misin :D

Şahsen kesinlikle bu tür markaları (Gamepower, Rampage gibi) önermiyorum. Kaliteye önem vermiyorsan ses çıkarsın yeter diyorsan alabilirsin. Hoparlör çapı arttıkça diyafram da artıyor bu da bass için etki ediyor, ohm değeri arttıkça hoparlörün kullanacağı voltaj ve ses deneyimin artıyor. Kısacası odyofil değilsen istediğin gibi takılabilirsin. Çok fazla yorum yapmaya gerek yok bazı Rampage sevdalısı arkadaşlar sinirleniyor gibime geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı