Rampage kendini cidden geliştirmiş!

Arkadaşlar bayağı bir süredir önermediğim bir marka kendisi bazı ürünleri dışında. Ancak sonradan şunu fark ettim eskiden "Everest" ve "Snopy" gibi markalarla iş birliği halinde çıkarıyordu ürünleri ve cidden kullan at tarzıydı.

Fakat son zamanlarda sadece "Rampage" görmeye başladık ve gerek malzeme gerek performans olarak cidden kendini geliştirdigini fark ettim. Fakat eleştireceğim nokta, tasarımları.

Tasarım olarak mesela Sniper faresi G102 ve G203 ile aynı tasarımda. Ve bunun gibi birçoğu bu sadece örnek. Aliexpress'e girdiğinizde bircok tasarımının aynı olduğunu fark edeceksiniz. Kendine özgûn tasarımlar yapmaya başlarsa çok çok iyi olacak.

Tasarımlarının Çin Mali ürünlerle aynı olmasının sebebi bir fabrikanın tasarım çıkarttıktan sonra bunları markaların seçmesi. Bu yüzden ucuzlar.

Ve yazılım konusunda idare ediyor. Daha iyi olabilir bu konuda da gelişmeleri lazım. Özellikle bir yazılım üzerinden TÛM ürünleri kontrol edebilsek iyi olurdu. Umarım bir gün SS, Corsair gibi markaların seviyesine gelirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kirknewsted yazdıklarınızda haklı olabilirsiniz. Geçen gün Linustech'in PSU Tier List'inde Rampage PSU gördüm ve ufak bir şok yaşadım.
Adı geçen liste. Tier B'de.

@kirknewsted yazdıklarınızda haklı olabilirsiniz. Geçen gün Linustech'in PSU Tier List'inde Rampage PSU gördüm ve ufak bir şok yaşadım.
SAMA Forza modeli ile aynı yapıyı kullandığı için sokuldu.

Alpha X kulaklığı var, hala kullanıyorum. Dolby sertifikalı imiş, yazılımı çok başarılı olmadığı için yüklemedim bile ama ses kalitesi 16Bit 48KHz'de en iyi noktada başarılı.

Hatayı nerede yapmışlar peki? Oldukça başarılı bir mikrofon koyup kabloyu yalıtmayı unutmuşlar. Kulaklığın ışıkları açıkken mikrofonda sürekli LED'lere giden elektriğin sesleri var. Bugün bir kablo ayırma ve yalıtma maliyeti kuruşlar mertebesinde. Bunu yapsan kaliteden ödün vermemiş olacaksın, kuruş hesabı yaptığın için böyle üçüncü sınıf marka oluyorsun.

Bu arada, 2 gün önce köpeğim takılıp düşürdü kulaklığı. Hala çalışıyor, ancak USB girişi yamuldu. Ben de ne zamandır bunu USB'den arındırıp 3.5mm klasik kulaklık ve mikrofon şeklinde ayırmak istiyordum. Oturdum, yeniden kablo döşedim, mikrofon ile kulaklığı ayrı ayrı yapıp USB'yi iptal ettim. O zaman anladım ne kadar kaliteli bir mikrofonu olduğunu ama 2-3 kuruşluk kablo yüzünden kötü ses aldığını.

SAMA Forza modeli ile aynı yapıyı kullandığı için sokuldu.
Bu Rampage'e sonuç olarak artı yazar. Bence Rampage'in en üst düzey ekipman ve parçalarda sadece bu kaliteyi göreceğiz. Diğer şeylerde bildiğimiz marka olarak devam eder.

Rampage'den nefret etmeyi iş haline getirmiş insanlar mevcut. Kalitesiz veya kısa ömürlüdür evet doğru, almazsın olur biter. Ama şunu unutuyoruz, ucuzlar. Kişisel bi tecrübemi paylaşmak istiyorum. Sistem toplamak için para biriktirdim bu yıl. Ancak malum dolar sürekli arttığı için tüm paramı kasaya yatırmak zorunda kaldım. Klavye ve mouse dışarıda kaldı. Ben şimdi gidip sağlamdır diye bir klavyeye 500, 1000 tl veremezdim ki. Ucuz yollu olduğu için Rampage'e yöneldim. Ha memnun muyum? Hayır, ama iş görüyorlar. Süper değiller, iyi de değiller belki ama dediğim gibi ucuzlar ve param yok. :D
Umarım gelişirler, iyi markalar klasmanına girerler, cebimiz yanmadan kaliteli mala sahip olmak hayal gibi gelse de o günleri bekliyoruz.
5.5 yıl önce 100 tlye aldığım trust rgb klavyede hâlâ sorun yok (hor kullandığım oldu :D)

Bu Rampage'e sonuç olarak artı yazar. Bence Rampage'in en üst düzey ekipman ve parçalarda sadece bu kaliteyi göreceğiz. Diğer şeylerde bildiğimiz marka olarak devam eder.
Güzel diyorsunuz @Ali Rıza09 bu PSU'nun asıl SAMA Forza modelininden farklılar gösterdiğini söylemişti demek istediğim SAMA Forza gibi düşünmemek lazım.

Sonunda Rampage önyargısı olmayan bir konu.

@kirknewsted yazdıklarınızda haklı olabilirsiniz. Geçen gün Linustech'in PSU tier List'inde Rampage PSU gördüm ve ufak bir şok yaşadım.

Aynı konuyu okudum daha önce. Ben Rampage'in güç kaynakları düşündüğünüz kadar kötü değil demeye korkuyordum burada çünkü ciddi bir linç girişimi var. Yani çok sayıda modeli var, Everest olanından uzak duracaksınız mesela. Rampage markasına karşı en ufak olumlu yorumunuz sizi eleştiri hedefi yapıyor, bu kadar ön yargılı insanların teknoloji forumlarında işi olmamalı. Sonuçta Rampage dediğimiz firma hazır ürünleri alıp üzerine etiket basıyor, bu olayı yapan tek marka değil. Daha önce etiket bastığı ürünler çöptü, şu aralar daha iyi F/P'ye yönelik ürünler yapıyor.

5-10 yıla üst kalite ürünler üretmeye başlarlarsa şaşırmayın. Ha bu arada bu markaların ürünlerini incelerken 100 liralık maldan 500 liralık performans beklemeyin. 700 lirayı verirseniz Rampage ya da High Power bile kaliteli PSU sunabiliyor size, ki bir zahmet sunmalı o fiyat seviyesinde.

PSU larını önermem.
Drop Plus nasıl Arctis 1'den daha iyi oluyor? Bunu açıklayabilir misiniz?
Bunu sadece kullanırsan anlarsın. Ciddiyim HS50 PRO ya yakın bir kulaklık. Artık kırın şu ön yargınızı.
Aynen öyle
Rampage ekipmanlarım, markayı da severim, bence kaliteliler. Ancak buna rağmen ben kasa, PSU ve monitörünü almam.
:).
Onları tek yaptığı üzerine marka basmak o kadar. Dark Guardian modelinin kasa kısmı tamamen aynı olsa olsa fan farklıdır diyeceğim ama o da marka basılmış bir fan.
Rampage olarak durum cidden böyle değil dostum. Sana önerim biraz araştırman, eskisini ve şu an olanı :).
En üstler olarak, Corsair, CM falan oluyor o yüzden alınmaz. 150 ve 400tl arası öneririm sadece.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı