Rampage RB-K8 fan kiti incelemesi

Uzun zamandır fan almayı düşünüyordum ve ucuza görünce bu ürünü aldım. Alırken ürün hakkında hiç inceleme bulamadım. Başka inceleme arayan olursa bunu görsün diye deneyimlerimi yazmak istedim.

Fan görüntü olarak Gamepower Silence modeline benziyor hatta bence aynı ürün bile olabilir. Hem ortasında hem kenarlarında ARGB aydınlatma var. Benim asıl alma amacım eski fanların aşırı sesli olmasıydı. Tabi belki daha da sessizleri vardır ama eski fanlarıma göre neredeyse hiç ses çıkatmıyorlar. Bu konuda inceleme bulamadan risk aldım ama sessizliği memnun etti. Ek olarak fanın 4 kademe hız ve komple durma özelliği (toplam 5 kademe) var. Onlarca ışık modu var, isterseniz ışık komple de kapanabiliyor. Işık şiddeti de 10 kademe şeklinde ayarlanabiliyor.

Set yanında 10 fan ve 2 LED şerit destekli bir kontrolcü ile geliyor. Kumanda ile kontrol ediliyor ama anakartında ARGB giriş varsa bağlama seçeneği ve kasanın reset tuşu ile mod değiştirme özellikleri de var. Ben bunları kullanmadım kumanda ile kullandım.

Fan kontrolcüsü bu şekilde:
(Kasanın içinden çıkartamadığım için biraz bulanık oldu kusura bakmayın.)
IMG_20200725_025212.jpg

Kumanda ise bu şekilde:
En alttaki 3 düğme sese göre fan ışığı değiştiriyor. 3 düğmenin her biri farklı bir mod. Yanlız sadece kontrolcü üzerinde bulunan ufak bir mikrofon ile ses alabiliyor. Yani kulaklık ile kullanımda hiçbir tepki vermiyor. Kumanda bence iyi. Normal bir fan kiti kumandası 😀
IMG_20200725_024928.jpg

Hava akışı olarak ise normal gibi geldiler. Çok iyi de değil eski fanlardan kötü de değil. Sıcaklıklar da pek oynamadı. Ben bir üyeden öğrendiğim bilgi ile 33CFM diye almıştım ama kutusunda fanların 55CFM olduğu yazıyor. Bu da benim için iyi oldu :D

Teknik özellikleri merak edenler olursa diye kutunun arkasının fotoğrafını da bırakıyorum:
IMG_20200725_024827.jpg

Bozulma ve dayanıklılık konusu tabi ki uzun vadede ortaya çıkacak, şimdiden yorum yapamam.

Cooler Master K500L kasamın yeni halini de şöyle bırakayım 😀
IMG_20200725_030222.jpg

Son düzenleme:
Evet, aslında ben şahsen resimli rehber daha çok seviyorum. Örneğin tek tek fanların, kabloların resimlerini, kutu içeriğini vb. resimli şekilde anlatmak tam bir inceleme olur. Hem okuması daha zevkli olur. 🙂
Ufak bir düzenleme yaptım. Umarım iyi olmuştur. Kutu içeriğini fanları takmadan önce çekmem gerekirdi ama artık onun için biraz geç kaldım.

Uzun zamandır fan almayı düşünüyordum ve ucuza görünce bu ürünü aldım. Alırken ürün hakkında hiç inceleme bulamadım. Başka inceleme arayan olursa bunu görsün diye deneyimlerimi yazmak istedim.

Fan görüntü olarak Gamepower Silence modeline benziyor hatta bence aynı ürün bile olabilir. Hem ortasında hem kenarlarında ARGB aydınlatma var. Benim asıl alma amacım eski fanların aşırı sesli olmasıydı. Tabi belki daha da sessizleri vardır ama eski fanlarıma göre neredeyse hiç ses çıkatmıyorlar. Bu konuda inceleme bulamadan risk aldım ama sessizliği memnun etti. Ek olarak fanın 4 kademe hız ve komple durma özelliği (toplam 5 kademe) var. Onlarca ışık modu var, isterseniz ışık komple de kapanabiliyor. Işık şiddeti de 10 kademe şeklinde ayarlanabiliyor.

Set yanında 10 fan ve 2 LED şerit destekli bir kontrolcü ile geliyor. Kumanda ile kontrol ediliyor ama anakartında ARGB giriş varsa bağlama seçeneği ve kasanın reset tuşu ile mod değiştirme özellikleri de var. Ben bunları kullanmadım kumanda ile kullandım.

Eki Görüntüle 623311

Kumanda ise bu şekilde:
En alttaki 3 düğme sese göre fan ışığı değiştiriyor. 3 düğmenin her biri farklı bir mod. Yanlız sadece kontrolcü üzerinde bulunan ufak bir mikrofon ile ses alabiliyor. Yani kulaklık ile kullanımda hiçbir tepki vermiyor. Kumanda bence iyi. Normal bir fan kiti kumandası 😀
Eki Görüntüle 623308

Hava akışı olarak ise normal gibi geldiler. Çok iyi de değil eski fanlardan kötü de değil. Sıcaklıklar da pek oynamadı. Ben bir üyeden öğrendiğim bilgi ile 33CFM diye almıştım ama kutusunda fanların 55CFM olduğu yazıyor. Bu da benim için iyi oldu :D

Teknik özellikleri merak edenler olursa diye kutunun arkasının fotoğrafını da bırakıyorum:
Eki Görüntüle 623310

Bozulma ve dayanıklılık konusu tabi ki uzun vadede ortaya çıkacak, şimdiden yorum yapamam.

Eki Görüntüle 623315
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu daha 6 saat önce atmışlar. Bu sayılmaz 😁

Yine de video bu konu altında kalsın konuya bakanlar buna da bakar.

Telefona geçince fotoğraf eklemesi yaparım :D

Eki Görüntüle 623311

Kumanda ise bu şekilde:
En alttaki 3 düğme sese göre fan ışığı değiştiriyor. 3 düğmenin her biri farklı bir mod. Yalnız sadece kontrolcü üzerinde bulunan ufak bir mikrofon ile ses alabiliyor. Yani kulaklık ile kullanımda hiçbir tepki vermiyor. Kumanda bence iyi. Normal bir fan kiti kumandası 😀
Eki Görüntüle 623308

Eki Görüntüle 623310

Bozulma ve dayanıklılık konusu tabii ki uzun vadede ortaya çıkacak, şimdiden yorum yapamam.

Eki Görüntüle 623315

Hocam aynı kit bende de mevcut. Ben kasama extra olarak 3 adet daha fan eklemek istiyorum fakat Rampage tekli olarak ARGB fan satışı yapmıyor. Farklı markaya gitmek durumunda kalıyorum ama bu seferde uygun pin sayısı olan hangisi onu bulamıyorum. Yani benim isteğim Rampage kontrolcüye extra 3 adet daha ARGB fan takıp aynı kumandadan kontrol etmek. Buna uygun modelleri bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bu fanların ışıklarını anakarttan kontrol etmek mümkün mü?
Bilgi: Anakart yazılımı ile kontrol etmek için ses tuşlarının 2.sine uzun süre basarsanız anakarttan kontrol edilebilir hale geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı