Rampage RM-K27 Jammer Mikrofon Çalışmaması

Viracoche

Hectopat
Merhaba Rampage RM-K27 X-jammer kulaklık kullanıyorum. Kulaklığımın ucunda ek olarak mikrofon ve ses için giriş eki var çıkartınca sadece kulaklık olarak kullanabiliyorum. Ses geliyor ancak mikrofon çalışmıyor sebebi ne olabilir? Farklı bir bilgisayarda denedim yine aynı sorun. Acaba ucunda ki dönüştürücü mü bozuk? Ancak öyle bir şey olsa kulaklığa da ses gelmez değil mi?

Yazılımsal olarak problem olabilir mi? Denetim Masası > donanım ve ses > ses > kayıt >mikrofonu seçin özelleşir deyin düzeyleri seçin ve fulleyin. Ardından ses kaydetme programından aynı aygıtı seçin ve deneyin.

Yazılımsal olarak problem olabilir mi? Denetim Masası > donanım ve ses > ses > kayıt >mikrofonu seçin özelleşir deyin düzeyleri seçin ve fulleyin. Ardından ses kaydetme programından aynı aygıtı seçin ve deneyin.

2 farklı bilgisayarda denedim ama olmadı.

Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Son düzenleme:
Merhaba Rampage RM-K27 X-jammer kulaklık kullanıyorum. Kulaklığımın ucunda ek olarak mikrofon ve ses için giriş eki var çıkartınca sadece kulaklık olarak kullanabiliyorum. Ses geliyor ancak mikrofon çalışmıyor sebebi ne olabilir? Farklı bir bilgisayarda denedim yine aynı sorun. Acaba ucunda ki dönüştürücü mü bozuk? Ancak öyle bir şey olsa kulaklığa da ses gelmez değil mi?

Ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum belki de daha fazladır, sorunu yeni çözdüm. :)

Dostum bende yeni çözdüm. Çözemediysen anlatabilirim. Şimdi Realtek Audio consoldan yapılıyor arama çubuğundan bulabilirsin. Bu kulaklık bende microfon dizisi olarak geçiyor ama sen Discord'dan sesini dinle tek tek oradaki microfonlarını kapa. Realtek Audio consoldan kapatırken Discord'da sesinin gittiği Mic'i sadece aç diğerlerini kapa. Hayırlı olsun anlamadığın bir şey olursa sor dostum biraz karışık.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı