Rampage Shine, KB-R81 ve RM-K19 ne kadar gider?

Hanzy

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar, şu anda Rampage Shine (mouse), Rampage KB-R81 Blue (klavye) ve son olarak Rampage RM-K19 Raging Plus (kulaklık) kullanıyorum.

Bunların ömrü ne kadardır?

Not: Bunları DA Forumda önermişlerdi; alalı 2 ay oldu, sorun yok. Sadece klavyenin space tuşunda yay sesi var.

Temiz kullanımda Everest ürünleri kendi gözlemime göre 4-5 yıl idare edebiliyor, ama sonrasında ürün kafayı yemeye başlıyor. "Milli mouse'umuz" diye tabir edilen SGM-X7 mesela 4 sene sonra kendi kendine tuşlara basmaya başladı. KB-R11 klavyesini 3 sene kullandım ve bir sorun çıkmadı.

Everest gibi markaları önermeme sebebimiz ise şu, bozulma ihtimali dğer markalara göre daha fazla. Logitech'in ekipmanlarını 10-15 senedir kullananı tanıyorum.

Öncelikle PSU olmadıkları için hemen değiştirin gibi mesajlar gelirse umursamayın.

Ömürlerini bilemeyiz. İyi kullanırsanız 3 yıl rahat götürebilir gibi geliyor bana. Şuanki farem Everest, 3 sene oldu hala taş gibi. Bu arada benim klavyemde de ilk aldığımda yay sesi geliyordu ama kullanıldıkça kendiliğinden geçti.

Temiz kullanımda Everest ürünleri kendi gözlemime göre 4-5 yıl idare edebiliyor, ama sonrasında ürün kafayı yemeye başlıyor. "Milli mouse'umuz" diye tabir edilen SGM-X7 mesela 4 sene sonra kendi kendine tuşlara basmaya başladı. KB-R11 klavyesini 3 sene kullandım ve bir sorun çıkmadı.

Everest gibi markaları önermeme sebebimiz ise şu, bozulma ihtimali dğer markalara göre daha fazla. Logitech'in ekipmanlarını 10-15 senedir kullananı tanıyorum.
Butterfly ve jitter click yapıyorum, Minecraft oynarken. Butterfly ile 23, Jitter ile de 14CPS yapıyorum. Ömrünü kısaltır mı? Birde babam mousema çok sert tıklıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı