Rampage VA panel monitörde FIFA'da ghosting çok oluyor

BumBeBerat

Hectopat
Monitör Rampage Brıght 61 modeli monitör hem PC hem PS4'te kullanıyorum. PC'de kullanırken bir sıkıntı hissetmiyorum, yani mouse kaydırırken arkada iz göremiyorum. PS4 için FPS oyunlarında CoD gibi oyunlarda da çok yok. RDR 2'de bu sorun az da olsa rahatsız etmeyecek kadar var. Ancak FIFA ve pes gibi oyunlarda ghosting çok var HDMI ile PS4 bağlı PC ile DisplayPort ile bunun etkisi olabilir mi? Ancak dediğim gibi PS4 için CoD Fortnite ve RDR2 için bu sorun yok. Sizce FIFA ghostingin en çok olduğu oyun mudur? Ve sadece arada bir ghosting oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sorun bende de oluyor. ASUS VA panelde 60 hz oyunlarda ghosting yaşıyorum, IPS'te de olacağından eminim. Kaçış yok maalesef. CS:GO gibi oyunlarda sorun yaşamıyorum ama GTA San Andreas 60 fps sabitleyip oynadım onda ghosting yaşadım, FIFA 21'de de yaşadım 60 sabit yapınca.

Ghosting en çok futbol oyunlarında hissedilir, kamera sağ ve sola hızlı hareket ediyor. PES 2021'de bende aynı sorunu yaşamaktayım.

Ghosting en çok futbol oyunlarında hissedilir, kamera sağ ve sola hızlı hareket ediyor. PES 2021'de bende aynı sorunu yaşamaktayım.

Peki bende sadece bazen oluyor FIFA'da bile. Mesela az önce açtığımda çok ghosting vardı monitör ayarlarını resetle ve Gaming moduna al varsa işe yarayabilir şu an bende yok.

Monitörde 2 tane Gaming mod var deneyeceğim teşekkürler.

Önemli değil.

Hocam aynı sorun bende de oluyor. ASUS VA panelde 60 Hz oyunlarda ghosting yaşıyorum, IPS'te de olacağından eminim. Kaçış yok maalesef. CS:GO gibi oyunlarda sorun yaşamıyorum ama GTA San Andreas 60 FPS sabitleyip oynadım onda ghosting yaşadım, FIFA 21'de de yaşadım 60 sabit yapınca.

Az önce vardı ve şimdi yok merak ederseniz contrast 80 brightnes 80. ayarları resetleyin Gaming moda alın. Yine oluyorsa oyunu kapayın açın sonra düzeliyor. FIFA 21'de az önce çok olan ghosting şu an yok.

Önemli değil.

Az önce vardı ve şimdi yok merak ederseniz contrast 80 brightnes 80. ayarları resetleyin Gaming moda alın. Yine oluyorsa oyunu kapayın açın sonra düzeliyor. FIFA 21'de az önce çok olan ghosting şu an yok.
Çok teşekkürler hocam, deneyeceğim birazdan.

Geri
Yukarı