Ramtech T6 Cooler kullanıcı yorumu

• Anakart: Asus M5A97 R2.0
  • İşlemci. AMD Phenom X6 1090T
  • Ram: 16 GB Kingston
  • Ekran Kartı: MSI 1050Tİ 4 GB

Bilgisayarın özellikleri bu şekilde. Bilgisayarda inanılmaz bir ısınma problemim vardı. Prime ve AIDA ile 5 dakikada 90 dereceyi görüyordu işlemci sıcaklığı. Ne fan temizleme ne kaliteli macun hiçbiri fayda etmedi. Çözüm olarak "güç seçenekleri/Gelişmiş güç ayarları/en yüksek işlemci durumu" kısmını %99'a çekerek ısınmasını engellemeye çalıştım. Bu şekilde yapınca işlemci Prime ve Aida ile max 45 dereceyi görmüştü. Division 2 oyununda ise 30 FPS veriyordu "medium" ayarlarda. Sıcaklık ise 45 dereceyi geçmiyordu.

Ultra Soğutma 6 Bakir Kanallı Ramtech T6 Cooler Fan - n11.com

Bu ürünü aldım. Boyut olarak büyükçe bir şey, ilk açtığımda tamam bu kesin soğutur dedirtti bana. 15-20 dakikada montajını yaptım. Boyutları büyük olmasına rağmen RAM slotlarını engellemedi. (önce radyatör kısmını taktım, sonra fanları radyatöre monte ettim bu şekilde montajı daha kolay oldu) İçinden tek kullanımlık macun çıktı. Onu kullandım. En yüksek işlemci durumunu 100'e getirdim. Division 2'de minimum 55 FPS alıyorum şu an. Aida64 ile 15 dakikalık test sonucu resimdedir. Prime ile 20 dakikalık denemem oldu sıcaklık değerleri hemen hemen aynı. Eski fan ile 5 dakika testi açık bırakamıyordum 90 dereceleri gördüğüm için.

Sonuç olarak bilgisayarın ısınma problemini çözdüm gibi. Bakalım günler geçtikçe performansında bir değişiklik olacak mı. Olumlu-olumsuz değişiklikleri buradan yazarım. Şu an için almayı düşünen arkadaşlara tavsiye edebilirim.

Ekran Alıntısı.JPG
stabilitytest.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tornavida ile kaktıracaksın mecburren

Hangı sitede almıştınız acaba ?
ve şuan durumlar nasıl
Merhaba,
Yazım kuralı cezası yüzünden şimdi yazabildim. :)
N11 üzerinden aldım. 3-4 hafta öncede Amd Fx-8350 işlemciye geçiş yaptım. Şuan için maksimum 65 dereceyi gördüm, o da prime95 testinde. Oyunlarda falan o sıcaklıkları görmüyorum. (Pubg, The Division 1 ve 2, Dota 2, Metro 2033 vb..)

Merhaba,
N11 üzerinden aldım. 3-4 hafta öncede Amd Fx-8350 işlemciye geçiş yaptım. Şuan için maksimum 65 dereceyi gördüm, o da prime95 testinde. Oyunlarda falan o sıcaklıkları görmüyorum. (Pubg, The Division 1 ve 2, Dota 2, Metro 2033 vb..)

ben zaten şuan stok soğutucu ile 70 aldım en fazla gerek yok o zaman sogutucu almaya

Merhaba,
Merhabalar biraz detay verebilir misiniz bende de aynı işlemci var soğutucum TT Nic F3 stres testlerinde 67-68 derece alıyorum voltaj 1.440 frekans 4.6 GHz. Siz hangi koşullarda kullanıyorsunuz? Sürdüğünüz termal macunu nedir voltaj ve frekanslar nerede? Bunu satıp bu soğutucuya geçmeyi planlıyorum fark olur elbet ama değecek kadar var mı diye sormak istedim? Verdiğiniz detaylara göre karar vereceğim.
Bir de stres testinizi CPU-Z ile yapabilir misiniz? Çünkü her Prime95 aynı yükü vermiyor bende iki farklı sürümü var biri 80 dereceye direkt çıkartıp throttle yaptırırken diğeri 66 dereceyi zor geçiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı