Rap parçam nasıl olmuş?

Bu kısımda ne demek istediğinizi anlamadım ne gibi bir tezatlık var hocam?
Protest tavırda hem isyan hem de ajitasyon vardır.
"Cenneti yaşamak varken"
Bu sözle yaşadığımız bu dünyada toplulukların işbirliği ve dayanışma ile çevresini kaliteli bir yaşam alanına dönüştürebilmesi mümkün anlamı çıkar.
Ama "tanrım yardım" deyince iş insanların yanlışları doğruları ile içinde bulunduğu durumu düzeltmesi için bir umut olmadığı, işimizin tanrıya kaldığı anlamı çıkar.
Burada çelişki var.
Bu çelişkiyi insanlara umut veren ajitatif sözlerle aşmak lazım.

Protest tavırda hem isyan hem de ajitasyon vardır.
"Cenneti yaşamak varken"
Bu sözle yaşadığımız bu dünyada toplulukların işbirliği ve dayanışma ile çevresini kaliteli bir yaşam alanına dönüştürebilmesi mümkün anlamı çıkar.
Ama "tanrım yardım" deyince iş insanların yanlışları doğruları ile içinde bulunduğu durumu düzeltmesi için bir umut olmadığı, işimizin tanrıya kaldığı anlamı çıkar.
Burada çelişki var.
Bu çelişkiyi insanlara umut veren ajitatif sözlerle aşmak lazım.
Cenneti yaşamak varken, cinneti geçiren homosapien diye devam ediyor söz. Ayrıca benim inancıma göre Tanrı'nın yardımı olmadan biz bir hiçizdir. Çelişki vesaire yoktur. Sözlerin üzerine düşünmenize sevindim çünkü bu devirde sözlerden ziyade daha farklı şeyler üzerine düşünülüyor :) Sizi tebrik ederim.

Son düzenleme:
benim inancıma göre Tanrı'nın yardımı olmadan biz bir hiçizdir.
Bir önceki mesajımda bu görüşe katılmadığımı anlattım biraz.

Cenneti yaşamak varken, cinneti geçiren homosapien diye devam ediyor söz.
Cenneti yaşamak varken hataları ile cinneti geçiren biz insanlarız (homosapiens) işte. Bunu düzeltecek olan da biziz. Tanrı'dan veya başka bir efendiden yardım alma beklentisi sadece bir inanç. Tabi gerçek mücadeleyi baltalayan bir inanç. Hele de kendimizi bir hiç olarak görüyorsak hiçbir şeyi düzeltemeyiz.

Son düzenleme:
Bir önceki mesajımda bu görüşe katılmadığını anlattım biraz.

Cenneti yaşamak varken hataları ile cinneti geçiren biz insanlarız (homosapiens) işte. Bunu düzeltecek olan da biziz. Tanrı'dan veya başka bir efendiden yardım alma beklentisi sadece bir inanç. Tabii gerçek mücadeleyi baltalayan bir inanç. Hele de kendimizi bir hiç olarak görüyorsak hiçbir şeyi de düzeltemeyiz.

Ben kendimizi bir hiç olarak görmemekteyim. Ancak Tanrı'nın yardımı ve yol göstermesi olmadan bir hiç olabiliriz. Bizim irademiz ve fikrimiz vardır elbette ve kaderimizi önemli ölçüde kendi irademizle belirleriz. Ancak Tanrı'dan başka hiçbir kimseyi güvenilecek olarak görmediğimden dolayı Tanrı'dan yardım istemem kadar doğal bir şey olamaz. Sonuç şudur ki; bizler mücadelemizi veririz elimizden geleni yaparız ve İlah'ta bize yardım eder ise mutlak başarıya ulaşabiliriz... Bunlar biraz derin konular girersek çıkamayız o yüzden kalsın böyle sözleri de herkesin kendine göre yorumlaması zengişleştirici bir şeydir ve ben çok memnun oldum. :)

Son düzenleme:
Merhaba, 2013 yılından beridir amatör olarak rap yapmaktayım. Son çıkan parçamı sizin olumlu ve olumsuz yorumlarınıza sunuyorum. İyi dinlemeler :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bayağı iyi bu arada tebrik ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı