Rasbian kullanana Linux dağıtımı önerisi

HiquaTR

Centipat
Raspberry Pi de uzun zamandır rasbian kullanıyorum. Şu özelliklere sahip bilgisayara uygun işletim sistemi arıyorum:
AMD Athlon X2 260 3.2 GHz işlemci.
Zotac 9600GT 1 GB ekran kartı.
ASUS M5A78L-M LX2 V2 anakart.
8+4 GB DDR3 RAM.
160GB HDD.
Windows 7 Ultimate.

Şunlar kesinlikle olmalı:
LibreOffice.
Renkli canlı masaüstü (Xfce olmasın)
Windows emülator (örneğin Wine)

Şunlarda olsa iyi olur:
Firefox.
Yerleşik uygulama mağazası.
Not: Sevdiğiniz dağıtım varsa paylaşabilirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Raspberry Pi de uzun zamandır rasbian kullanıyorum. Şu özelliklere sahip bilgisayara uygun işletim sistemi arıyorum:
AMD Athlon X2 260 3.2 GHz işlemci.
Zotac 9600GT 1 GB ekran kartı.
ASUS M5A78L-M LX2 V2 anakart.
8+4 GB DDR3 RAM.
160GB HDD.
Windows 7 Ultimate.

Şunlar kesinlikle olmalı:
LibreOffice.
Renkli canlı masaüstü (Xfce olmasın)
Windows emülator (örneğin Wine)

Şunlarda olsa iyi olur:
Firefox.
Yerleşik uygulama mağazası.
Not: Sevdiğiniz dağıtım varsa paylaşabilirsiniz :)

Zorin OS Lite. Windows uygulama desteği uygulamasını herhangi bir EXE uygulamasını açtığınızda indirilsin mi diye görüyorsunuz. Zaten Wine indiriyor fakat otomatik. Firefox var. GNOME mağazası var. Xfce kullanıyor fakat vanilla Xfce'den eser yok. Fotoğraflara bakın anlayacaksınız. LibreOffice'de var diye hatırlıyorum. (Kısa bir not: Wine'ın açılımı Wine is not an emulator'dur :D)

Son sürümünün (17.1) Lite sürümü yok fakat 16.3 Lite sürümünü buradan indirebilirsiniz:

Zorin OS Lite. Windows uygulama desteği uygulamasını herhangi bir EXE uygulamasını açtığınızda indirilsin mi diye görüyorsunuz. Zaten Wine indiriyor fakat otomatik. Firefox var. GNOME mağazası var. Xfce kullanıyor fakat vanilla Xfce'den eser yok. Fotoğraflara bakın anlayacaksınız. LibreOffice'de var diye hatırlıyorum. (Kısa bir not: Wine'ın açılımı Wine is not an emulator'dur :D)

Son sürümünün (17.1) Lite sürümü yok fakat 16.3 Lite sürümünü buradan indirebilirsiniz:

Bakacağım, başka var mı?

Bakacağım, başka var mı?

Linux Mint Cinnamon kaldırırsa o bilgisayar onu da önerebilirim. Lubuntu dağıtımına da bakabilirsiniz. Lxqt kullanıyor ve özelleştirerek daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Geri
Yukarı