Raspberry Pi 4 nereden ucuza alınır?

Erenenen

Centipat
Daha fazla  
Sorum açık. Ucuza Raspberry Pi 4 nereden bulabilirim? Raspberry Pi 4 olmasa bile 800TL bütçem var iyi bir Raspberry Pi nereden bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Pi 4 1GB bile en az 1200TL, biraz bütçeyi yükseltmeniz iyi olur.

İlla bu tarz bir mini PC tarzı kart zorunlu değil MicroController da olursa önerilerim olur ama şuan Pi 3 almak ne kadar mantıklı olur sizce. (Ki o bile en az 1100TL)
Ben Raspberry Pi 4'ü Python'dan yaptığım sesli asistanım için alıcaktım. Raspberry Pi'den pek anlamam asistan için yeterli olanını arıyordum. Raspberry Pi 3 bile asistan için çok gelir tam ayarında bi Raspberry Pi arıyorum.

Ben Raspberry Pi 4'ü Python'dan yaptığım sesli asistanım için alıcaktım. Raspberry Pi'den pek anlamam asistan için yeterli olanını arıyordum. Raspberry Pi 3 bile asistan için çok gelir tam ayarında bi Raspberry Pi arıyorum.
Peki Raspberry Pi olması zorunlu mu? Raspberry Pico W veya MicroPython kullanan Arduino ESP32 var.

Pi 3 tabii ki çok daha iyi de o bile bütçenizi aşıyor hocam.

Bu iki kart da MicroPython destekli, güncel ve güzel kartlar. Bende Arduino olan var çift çekirdekli ve 240 MHz güce sahip. Ama siz datasheet'lere bakıp karar verin projenizin büyüklüğünnü bilmediğim için. 1000 TL altına da Raspberry Pi yok hocam.

Ayrıca Arduino R4 Wi-Fi var ama bu 2 kart daha ideal. (Not : Raspberry olan pin ile gelirken, Nano pinler lehimsiz geliyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı