RAT virüsü text indirilirse girer mi?

Thrian

Hectopat
Merhaba internetten tanıştığım bir arkadaşım bir text dosyası attı ve ben de indirdim. text dosyası indirerek, bir web sitesine girerek, ya da resim indirerek girer mi RAT virüsü ya da normal bir virüs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Txt ile virüs bulaştığını duymadım, görmedim. PDF ile mümkün ama txt ile, sanmıyorum.

Discord üzerinden resime tıklayınca bulaşır mı sadece tıkladım herhangi bir şey yapmadım txt indirdim sildim, websitesine girdim ve yine attığı MP 4 videoya sadece Discord üzerinden tıkladım ama indirmedim RAT bulaşmış olabilir mi?
İndir yapın hocam. İçiniz rahatlar.

Peki hocam ben hem Malwarebytes hem de Kaspersky üzerinden tarama yaptım bir şey çıkmadı o zaman bir şey yok mu demek.

Son düzenleme:
Discord üzerinden resime tıklayınca bulaşır mı sadece tıkladım herhangi bir şey yapmadım txt indirdim sildim, websitesine girdim ve yine attığı MP 4 videoya sadece Discord üzerinden tıkladım ama indirmedim RAT bulaşmış olabilir mi?

Peki hocam ben hem Malwarebytes hem de Kaspersky üzerinden tarama yaptım bir şey çıkmadı o zaman bir şey yok mu demek.

Hocam artık konuyu kapatabilirsin bence herkes bir şey olmaz diyor.

Hocam ama Windows'u gelemedim ondan hala olabilir ve kredi kartına bir şey olur diye korkuyorum.

Hocam cevap verebilir misiniz yukaradakine yani değim gibi Windows aynı Windows ondan korkuyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı