RAT virüsü Windows'u sıfırlayarak temizlenir mi?

tarals

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben bugün RAT virüsü kaptım. RAT virüs gözükmüyor yine de format attım (temiz format değil, ayarlardan attım) ama geçmiş midir bilmiyorum. Bilgisayarı yeni aldım. Aileme zorluk çıkartmak istemiyorum. Söyleyin, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rat yemiş isen format ile geçer. Ayrıca malwarebytes veya kaspersky kullanmanda yarar var.
Hocam ikisini de denedim ama virüs gözükmedi Allah için ne yapıcagımı bilmiyorum laptopu yeni aldık babamın bana kızmasını istemiyorum ya ağlıyacam resmen. Buarada hiçbir hesabım çalınmadı ratı atan kişi biraz acemi olabilir yada ben çok korumlaı yaptım hesapları.

En iyisi bi format atın hocam.
Hocam evde babamın pcsi ve abimin pcsi var sadece abim ve babamıda bunla uğraştırmak istemiyorum

Yapacak bir şey de yok, en az 8 GB temin edin bir şekilde ucuzundan da olsa.
Teşşekürler. Aslında rat atan kişi bana bir dosya attı dşscordda şablon kopyala mama yarayacağını söyledi kişi samimi olduğundan indirdim ve birden DC hesabım çıktı bende direk indirdiğim dosyayı silip bir tarama yaptım taramaya yaparken hesaplarımı kontrol ettim Gmail hesabım 2 add olduğu için girememiş ve hesaplarıma erişememişti bu zamana kadarda başka bir doğrulama gelmedi acaba dosyayı sildiğimde ratta silinmiş mıdır? Çünkü krespsky gibi yerlerde virüs çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı