RAT virüsü Windows'u sıfırlayarak temizlenir mi?

tarals

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben bugün RAT virüsü kaptım. RAT virüs gözükmüyor yine de format attım (temiz format değil, ayarlardan attım) ama geçmiş midir bilmiyorum. Bilgisayarı yeni aldım. Aileme zorluk çıkartmak istemiyorum. Söyleyin, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben bugün RAT virüsü kaptım. RAT virüs gözükmüyor yine de format attım (temiz format değil, ayarlardan attım) ama geçmiş midir bilmiyorum. Bilgisayarı yeni aldım. Aileme zorluk çıkartmak istemiyorum. Söyleyin, ne yapmalıyım?

Format atman daha doğru olacaktır ayrıca Gmail'ini ve tüm sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştir ve 2 adımlı doğrulamayı aç ayrı yetten Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapman daha doğru olacaktır linkler:
Malwarebytes:Free Antivirus 2023 | Download Free Antivirus & Virus Scan | 100% Free & Easy Install
Kaspersky Free virus removal tool:Free Virus Removal Tool | Free Virus Scanner and Cleaner | Kaspersky (Kaspersky'ı sadece tarama için kullan gerçek zamanlı koruması yok) iyi sosyaller!

Gmail'ime girmeye çalışmış ama Google engelledi bende hemen şifre değiştim.

DC hesabıma bağlı olan spoyada girmeye çalışmış ama girememiş ona da Steam FE aynı şekil.

Bence bu kişi net bir şekilde amatör çünkü VPN bile açmamış bunu yaparken ayrıca dosyayı CMD olarak göndermeside şüphe çeker stealer olabilir fakat hesaplarınıza girmeye çalışdığı kesin sisteminizde devamlı çalışan gerçek zamanlı koruması olan bir antivirüs kullan şu an ayrıca şu dediklerimide yap:

Format atman daha doğru olacaktır ayrıca Gmail'ini ve tüm sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştir ve 2 adımlı doğrulamayı aç ayrı yetten Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapman daha doğru olacaktır linkler:
Malwarebytes:Free Antivirus 2023 | Download Free Antivirus & Virus Scan | 100% Free & Easy Install
Kaspersky Free virus removal tool:Free Virus Removal Tool | Free Virus Scanner and Cleaner | Kaspersky (Kaspersky'ı sadece tarama için kullan gerçek zamanlı koruması yok) iyi sosyaller!

Tüm hesaplarının şifrelerini değiştir ve 2 adımlı doğrulamayı aç buna oyun hesapları da dahil iyi sosyaller!

Yokmu bu illetin formatsız çözümü birkaç forumda dahada gezdim başlatanlarda anlamadıpım bir exe buldum ve sildim. Exe virüsü yediğim gün oluşmuştu. Onu sildikten sonra karesspky ile tam tarama yaptım ve sorun çıkmadı o olabilirmi? Ve ayrıca exenin altında csus yazıyodu bu bana atılan dosyanın isminin yarısıydı bana yapabileceğim tüm şeyleri sıra sıra yazarmısın rica edersem

Bence bu kişi net bir şekilde amatör çünkü VPN bile açmamış bunu yaparken ayrıca dosyayı CMD olarak göndermeside şüphe çeker stealer olabilir fakat hesaplarınıza girmeye çalışdığı kesin sisteminizde devamlı çalışan gerçek zamanlı koruması olan bir antivirüs kullan şu an ayrıca şu dediklerimide yap:

Tüm hesaplarının şifrelerini değiştir ve 2 adımlı doğrulamayı aç buna oyun hesapları da dahil iyi sosyaller!
Son yazdığım yanıta bakarmısınız acaba sizede soralım hocam sizde bilgili gibisiniz

Son düzenleme:
Yokmu bu illetin formatsız çözümü birkaç forumda daha da gezdim başlatanlarda anlamadıpım bir EXE buldum ve sildim. EXE virüsü yediğim gün oluşmuştu. Onu sildikten sonra karesspky ile tam tarama yaptım ve sorun çıkmadı o olabilir mi? Ve ayrıca EXE'nin altında csus yazıyordu bu bana atılan dosyanın isminin yarısıydı bana yapabileceğim tüm şeyleri sıra sıra yazar mısın rica edersem.

Son yazdığım yanıta bakar mısınız acaba size de soralım hocam sizde bilgili gibisiniz.

1- tüm hesaplarının şifresini değiştir ve 2 adımlı doğrulamayı aç.

2-bıraktığım linklerdeki antivirüsler ile tam tarama yap.

3-cihazına gerçek zamanlı koruması olan bir antivirüs yükle.

4-tehlikleli sitelere girme ve tarayıcınızına uBlock Origin eklentisini kurun.

5- Windows Update'den tüm güncellemeleri yükleyin.

Yokmu bu illetin formatsız çözümü birkaç forumda daha da gezdim başlatanlarda anlamadıpım bir EXE buldum ve sildim. EXE virüsü yediğim gün oluşmuştu. Onu sildikten sonra karesspky ile tam tarama yaptım ve sorun çıkmadı o olabilir mi? Ve ayrıca EXE'nin altında csus yazıyordu bu bana atılan dosyanın isminin yarısıydı bana yapabileceğim tüm şeyleri sıra sıra yazar mısın rica edersem.

Son yazdığım yanıta bakar mısınız armdcaba size de soralım hocam sizde bilgili gibisiniz.

EXE açtıysan RAT yemişsindir temiz format atacaksın başka yolu yok.

Temiz format yerine USB ile windows 11 kursam olurmu?

1- tüm hesaplarının şifresini değiştir ve 2 adımlı doğrulamayı aç.

2-bıraktığım linklerdeki antivirüsler ile tam tarama yap.

3-cihazına gerçek zamanlı koruması olan bir antivirüs yükle.

4-tehlikleli sitelere girme ve tarayıcınızına uBlock Origin eklentisini kurun.

5- Windows Update'den tüm güncellemeleri yükleyin.
Temiz format yerine USB ile windows 11 kursam olurmu?

Windows 11 kurarken diskteki tüm dosyaları silmen lazım o zaman olur dediklerimide uygula.
Disk derken? Ve nerden sileceğim

Windows 11 kurarken diskteki tüm dosyaları silmen lazım o zaman olur dediklerimide uygula.

Direk Windows'u sıfırladım hiçbir şey yok şu an PC'de. Yarın arkadaşımın yanına gidip Windows 11 yükleyeceğim. Umarım geçer

Buarada nasıl kuracağım yani interneti felanmı kapatacağım USB ye rat bulaşmaması için nasıl olacak

Formatı nasıl atacağım yani interneti felanmı kapatmam gerekiyor neler yapmalıyım

Son düzenleme:
Disk derken? Ve nerden sileceğim

Direk Windows'u sıfırladım hiçbir şey yok şu an PC'de. Yarın arkadaşımın yanına gidip Windows 11 yükleyeceğim. Umarım geçer

Buarada nasıl kuracağım yani interneti felanmı kapatacağım USB ye rat bulaşmaması için nasıl olacak

Formatı nasıl atacağım yani interneti felanmı kapatmam gerekiyor neler yapmalıyım
Yani tüm verilerini sileceksin format atarken.

Geri
Yukarı