RAT virüsü bulaşan bir kullanıcı bilgisayar kapalıyken saldırıya uğrayabilir mi?

Hocam HWID ban diye bir şey var bir bakın isterseniz PC'nizin fanından dahi ban yiyebilirsiniz.
O Rammus adlı yayıncı canlı yayında Steam hesabı hackleniyor ve adama Steam Live’dan bağlanıyor hacklenme gibi bir olay yok internet kesilirse veri akışı da kesilir ve her hangi bir bilgi vb. şey alamaz bu RAT dediğimiz yazılımlar. Hatta o videoyu izlerseniz uyarı geliyor Shift+Tab attığında izin verelim mi diye.

Maximum interneti sürekli açar ve bağlanmanızı sağlar ama interneti de tamamen keserseniz bağlanamaz.

Hocam hackerin bilgisine vesaire bağlı daha çok ancak eğer sağlam bir hackersa PC'in kapalıyken bile açıkmış gibi işlem yapabilir.
Tüm bileşenler kapalı oluyor açmasının imkanı yok. Uyku modundayken belki yapılabilir.

O Rammus adlı yayıncı canlı yayında Steam hesabı hackleniyor ve adama Steam Live’dan bağlanıyor hacklenme gibi bir olay yok internet kesilirse veri akışı da kesilir ve her hangi bir bilgi vb. şey alamaz bu RAT dediğimiz yazılımlar. Hatta o videoyu izlerseniz uyarı geliyor Shift+Tab attığında izin verelim mi diye.

Maximum interneti sürekli açar ve bağlanmanızı sağlar ama interneti de tamamen keserseniz bağlanamaz.

Tüm bileşenler kapalı oluyor açmasının imkanı yok. Uyku modundayken belki yapılabilir.
HWID ban demiş birisi. HWID ban Linux'da yok.

Öyle bir şey yok. Sistem kapalıyken virüs nasıl çalışsın? Bir kere zararlı aktivitesi için bellek erişimi gerekiyor. Ha bazı virüsler var önyükleme kesimlerine bulaşıyor o ayrı konu.

BIOS'tan birakamazsiniz. Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakabilirsiniz. Onu da RAT tekrar açabilir.

Sizin dediğiniz saldırgan değil hırsız kim gidip sizin SSD'nizi çalsın.😂😂😂 ağ bağlantısı lazım wake on lan için. Ayrıca bilgisayar kapalıyken UEFI BIOS'a erisilemez. RAM'i başka bilgisayara bağlayan ilk kişisiniz.

Bilgisayar kapalı olsa bile diyor bir de adam bunu virüs ile yapamaz, kendisinin bilgisayarın içini açması lazım.

Hocam selamlar içimde kaldı söylemezsem olmaz Müslüman adamız biraz sırf sizi sinir etmek için uğraşmıştım ancak o gün biraz dalgındım bu kadar ileri gittiğimi fark etmemiştim hakkınızı helal edin salak dediğim için kusuruma bakmayın cahil lafı da zoruma gitmedi değil yalan söylemeyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı