Razer Blackwidow Elite'te CS:GO'da A-D tuşlarına basılınca takılıyor

Tarikme

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar,

1 hafta önce Razer Blackwidow Elite (Green Switch) klavye aldım. Daha önce hiç mekanik klavye kullanmmamıştım.

Oyun modu açık olmasına rağmen hızlı sağ sol hareketleri yaptığımda bazen karakter istediğim yöne gitmiyor. Özellikle Dust2 ortada çok hızlı sağ sol yaparak SSG oynarken veya shoulder peek yaparken bu sorunu yaşıyorum ve uyuz ediyor. Bazen eğilerek sağ, sol, ileri vb. yaptığımda da oluyor.

Tuş click sesini dikkate aldığımda tuşa basmama rağmen işlememe durumu var gibi.

Daha önce böyle bir problem yaşayan oldu mu? Yoksa ben mi alışamadım mekanik klavyeye...

Klavyeden kaynaklı olduğunu sanmıyorum, aynı anda algılama durumu olabilir. Bana kalırsa bu oyun kaynaklı, çünkü aynı şey bana da oluyor sürekli değil ama fark ediyorum bazen. Alışamadıysanız eğer böyle hissediyor olabilirsiniz.

Razer support'a yazmıştım 2 gün önce, cevap geldi. Dediklerini yaptım botlarla denedim ve 1 oyun attım problem gitti gibi.

Yaptıklarım:
Synapsi sildim, driver'ları sildim ve bilgisayarı yeniden başlatıp temiz kurulum yaptım.

Birkaç gün daha deneyeceğim ama çok şükür problem gitmiş gibi. Büyük ihtimal fare driver'ını kurduktan sonra klavyeyi kurunca driver'larda bir çakışma oldu. Windows, farenin makro tuşları için de ayrı klavye driver'ı yüklüyor. Razer Deathadder V2 farem ile driverları çakışmış olabilir.

Driverlardan dolayı bu tarz problemler çok oluyor. Benim de Steelseries Rival marka mouse umda olmuştu benzer sorun. Birden fazla renk içeren aydınlatma kullandığımda sol tuş basmamazlık yapıyordu. Tek renk aydınlatmaya aldığımda hiçbir sorun kalmıyordu.

Sorun devam ederse driverları silerek veya başka bir bilgisayarda tekrar denemenizde fayda var.

Dün 5 6 maç csgo oynadım problem tekrarlamadı. Normale döndüm. Büyük ihtimal driver problemiydi. Klavyeyi çıkarıp aygıt yöneticisinden driverları silip bilgisayar yeniden başlatınca düzeldi. Bu arada fare için de klavye driver ı yükleniyor. Ya fare yada eski klavye driverı ile çakıştı ilk kurulumda

Yeni konular

Geri
Yukarı