Razer Chroma Visualizer ile uyumlu LED şerit kiti

fuatakbas

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, mousem bozulunca Razer Lancehead mouse aldım ve bu visualizer özelliğine bayıldım. Almadan önce böyle bir özellikten haberim bile yoktu. O yüzden gidip Blackwidow Chroma V2 klavye ve Firefly mousepad aldım :). Şimdi bir de bu sete uyumlu LED şerit almak istiyorum. Razer'ın şöyle bir seti var bunun için fakat fiyatı çok pahalı ve TR'de satan bir yer bulamadım. Razer'a uyumlu markalar içinde Asrock var ve benim anakartım Asrock Z270 Pro4 acaba bu anakarta RGB şerit bağlanıp Razerla uyumlu halde çalıştırabilir miyim? Bildiğim kadarıyla bu anakartta RGB desteği yok fakat durum öyle olsa bile daha ucuz alternatifleriniz var mı?

Philips Hue modellerini alabilirsin Razer Synapse destekliyor.
Onu yazıma eklemeyi unutmuşum. Biliyorum onları fakat o da aynı paralarda aşağı yukarı. Daha uygun fiyatlı var mı acaba bunlarla uyumlu çalışan bir şey veya anakartımla bu özelliği kullanabilme şansım? Onu merak ediyorum açıkçası.

Sonuçta Razer'dan bahsediyoruz ne kadar uygun fiyatlı olabilirki?
Merhaba, mousem bozulunca Razer Lancehead mouse aldım ve bu visualizer özelliğine bayıldım. Almadan önce böyle bir özellikten haberim bile yoktu. O yüzden gidip Blackwidow Chroma V2 klavye ve Firefly mousepad aldım :). Şimdi bir de bu sete uyumlu LED şerit almak istiyorum. Razer'ın şöyle bir seti var bunun için fakat fiyatı çok pahalı ve TR'de satan bir yer bulamadım. Razer'a uyumlu markalar içinde Asrock var ve benim anakartım Asrock Z270 Pro4 acaba bu anakarta RGB şerit bağlanıp Razerla uyumlu halde çalıştırabilir miyim? Bildiğim kadarıyla bu anakartta RGB desteği yok fakat durum öyle olsa bile daha ucuz alternatifleriniz var mı?

Sonuçta Razer'dan bahsediyoruz ne kadar uygun fiyatlı olabilirki?
Ben biraz yabancı forumlardan araştırma yaptım ucuza çözüm olarak Arduino diye bir aletle yazılımını ekleyip yapılabiliniyormuş. O yöntem en ucuza gelen yöntem şu an için. Onun haricinde kasa olarak Thermaltake'in RGB Plus olan modelleri alınırsa Razer Snypse ile uyumlu çalışıyormuş ayrıyetten Thermaltake'in Philips Hue gibi bir Bridge'i var o da uyumlu oluyor aynı şekilde ve Philips Bridge den daha ucuz fiyatı.
Ayrıca diğer anlaşmalı firma ürünleri var MSI, Asrock gibi bunlarında destekleyen modellerine sahip olmak lazım.
Şimdilik bu işten vaz geçtim çünkü içlerinde en mantıklı olan Philips Hue aynı zamanda eve de bir ambiyans katar fakat ben onu alırsam bütün evi akıllı yapmaya başlarım o yüzden hiç bulaşmıyorum :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı