Razer Kraken Pro İncelemesi

Merhabalar, Amazondan 02.01.2015 tarihinde sipariş ettiğim Razer Kraken PRO bugün elime ulaştı.

Öncelikle müthiş bir ses kalitesi var. Müziklerde basslar mükemmel ve tatmin edici.
Oyuna gelirsek Battlefield 4 ile denedim harikulade bir oyun deneyimi yaşatıyor, içindeymişsiniz gibi.

Fiziksel özeliklerine ise kulaklık biraz büyük, ancak kulakları tamamen kapatıyor ve dışarıdan ses giriş ve çıkışını tamamen engelliyor. Biraz alışmak lazım sanırım beni biraz terletti. :)

Resimlere gelirsek;

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

45.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@NookumPie Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ürünün siparişi bende verdim 2 gün önce. Bugün track kısmına baktığımda detaylarda sadece fabrikadan çıkış yaptığı söyleniyor. Acaba aracın track sistemi mi yok , yoksa henüz araca mı yüklenmedi ? Ürünün sevkine dair mail aldım fakat, iparcelden de kargoyla ilgili bir mail gelmedi. Eğer track sistemi yoksa türkiyeye gelince de olmicak mı bunları merak ediyorum. Eğer bilginiz varsa; cevaplarsanız teşekkür ederim.
BZWmQ9.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İnşallah hocam, Razer Kraken PRO'da tavsiye ediyorum düşünebilirsiniz.
Hocam iyi akşamlar. Kulaklık bugün bana ulaştı. Kulaklığın yan taraflarında herhangi bir aydınlatma yok sanırım. Bir diğer konuda kendi sitesinden gerekli programı indirip, verilen kodu girdim. Ancak program çok da gerekli gibi gelmedi, ben mi yanılıyorum siz ne düşünüyorsunuz?

O program stereo kulaklığı surround'a çevirmeye yarıyor.Ses 3 boyutlu oluyor , programın içinde test butonu var oradan deneyebilirsiniz.

Mesela counter'da ses kasıyorsunuz.Normal kraken Pro ile ses sadece sağ ve sol'dan geliyor, Razer surround ise sesi sağ arkadan veya sol önden geliyormuş gibi gösteriyor ve daha rahat ses kasıyorsunuz. Not: Programı bende henüz kullanmadım, bu konuyu okuduktan sonra bir kraken Pro da ben söyledim :) Bakalım geldiğinde bende deneyeceğim.

Surround ses sistemi gerçekten çok iyi, nasıl anlatsam, bir FPS'de ateş eden oyuncunun nerede olduğunu "duyabiliyorsunuz". Oyunun içine girmiş kadar oluyor insan

Mesela counter'da ses kasıyorsunuz.Normal kraken Pro ile ses sadece sağ ve sol'dan geliyor, Razer surround ise sesi sağ arkadan veya sol önden geliyormuş gibi gösteriyor ve daha rahat ses kasıyorsunuz. Not: Programı bende henüz kullanmadım, bu konuyu okuduktan sonra bir kraken Pro da ben söyledim :) Bakalım geldiğinde bende deneyeceğim.
Peki hocam programı yüklemek yetiyor mu sadece üç boyutlu ses için, yoksa ayarlarla oynamalı mıyım? :)

@Silinen üye Hocam ben Türkiye takibi yapamadım siteden. Ürünün Türkiye'ye giriş yaptığını görünce direkt olarak canlı destek ile iletişime geçip, hangi kargoya verildiğini öğrendim. Benim kargoyu ARAS kargoya vermişler, daha sonra ARAS'ı aradım ve ürünümün dağıtıma çıktığını öğrendim o akşam geldi ürün zaten.

@neşelienginar Hocam öncelikle iyi günlerde kullanın. Hocam programı kesinlikle kullanmalısınız. Surround ve stereo farkını araştırabilirseniz çok daha bilgi sahibi olursunuz.

İlk önce Calibration yapın, daha sonra "On" konumuna getirin ve test edin farkı göreceksiniz.

upload_2015-3-10_11-54-43.png

İkinci olarak ben "Bass Boost" ayarı kullanıyorum, oyunlarda daha çok %70 - 90 civarı alıyorum. Müziklerde ise Bass sevdiğim için hep %100 de. :)

upload_2015-3-10_11-56-6.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı