Razer Kraken Tournament Edition THX vs Hyperx Cloud 2

Bazı firmalar hijyen açısından kulaklık iadesi almıyorlar. İtopya'da ve İncehesap'ta bu durum nasıldır bilmiyorum. Her insan kulağı aynı olmadığı için benim vereceğim ayarlar sizde etkili olmayabilir :) Kendiniz deneyerek ayar yapmanız daha iyi olur.
Merhaba, kulaklığın siparişini dün verdim. Hemde baya bir indirimle 449 tl. Bu sabah gmailime
Asus ROG Strix Fusion 300 aldım gayet memnunum
hayırlı olsun bende bu razer t.e siparişini verdim umarım pişman olmam. Bir düşüncen var mı kulaklık hakkında

Neden
İptal edebiliyorsanız edin. 500Tl verilecek bir kulaklık değil.
Neden ? 446 tl ye aldım kulaklıgı bunun yerine ne alabilirim ? Bu arada incehesaptan aldım peki elime ulaştıgı zaman beğenmezsem iade edebiliyor muyuz ?
Çok ö
Neden

Neden ? 446 tl ye aldım kulaklıgı bunun yerine ne alabilirim ? Bu arada incehesaptan aldım peki elime ulaştıgı zaman beğenmezsem iade edebiliyor muyuz ?
çok önerdiler bana ses kalitesi herşeyi çok iyi dediler araştırdım vesaire HyperX cloud 2 alıcaktım malum 700 tl

14 gün içinde koşulsuz iade edebilirsin. Başarılı bir kulaklık değil, ses kalitesi de çok kötü. Sinema sistemini kulaklığa koymak saçma bir inovasyon.
Anladım peki ne önerebilirsin ? Biraz bekleyip birazda üzerine koyup indirimle HyperX cloud 2 Alsam ?
14 gün içinde koşulsuz iade edebilirsin. Başarılı bir kulaklık değil, ses kalitesi de çok kötü. Sinema sistemini kulaklığa koymak saçma bir inovasyon.
Şu an kargoda yani ilk defa böyle birşey duydum çogu kişiye sordum ama bakalım artık

THX sistemi sinemalarda kullanılır.
Sinemalarda bunun kullanılmasının sebebi daha iyi bir ses ortamı yaratmaktır. Bu sistem hoparlörler arasında gidip gelen ton kalitesini dengeleyerek ses efektlerinin doğal olmasını sağlar ancak bunu yaparken bazı seslerin seviyesi düşer. Sinemada gördüğünüz üzere 8 tane hoparlör bulunur ve hepsinin konumu farklıdır, THX sistemi de bu 8 hoparlörden çıkan farklı frekansları eşitleyerek ses efektlerini doğal olmasını sağlar. Ancak seslerin hepsi aynı frekansta geldiği için Bass'ları da hissetmeniz zorlaşır.

Kulaklığımıza gelirsek; kulaklıkta gerçek THX yok, sanal THX var yani içeride sadece 40 veya 50mm bir driver var. Razer'ın yazılımları sayesinde sanal THX teknolojisini deneyebiliyorsunuz. Bu sistem sizi geniş bir odadaymış gibi hissettiriyor. Aslında bu 7.1'e benziyor ama 7.1 değil. Mesela bazı kulaklıkların yazılımı sayesinde 7.1 üç seçenekle geliyor; 7.1 geniş oda, 7.1 dar oda ve 7.1 normal. THX sistemi 7.1 genişe benziyor ama değil çünkü 7.1, frekansları dengelemiyor sadece derinlik algısını değiştirmek için sesi 8 kanala da yayıyor. Kısaca CS:GO oynarken insanların ayak sesli ve mermi sesleri çok bayat geliyor.

.

İkisini de denemiş ve hatta incelemesini yazmış biri olarak (imzamdan ulaşabilirsiniz) bence iade etmenize gerek yok. HyperX'e geçince aman aman bir ses farkı olmayacak. Bizzat evde kendim Cloud 2 kullanıyorum ve genel olarak memnun olsam da yaptığı dip ses bir süre sonra sinir bozucu olabiliyor. Ben iade etmenize gerek olmadığını düşünüyorum. Ha Cloud 2 değil başka bir kulaklığa geçecekseniz o ayrı ama Cloud 2 için iade etmeyin.

İkisini de denemiş ve hatta incelemesini yazmış biri olarak (imzamdan ulaşabilirsiniz) bence iade etmenize gerek yok. HyperX'e geçince aman aman bir ses farkı olmayacak. Bizzat evde kendim Cloud 2 kullanıyorum ve genel olarak memnun olsam da yaptığı dip ses bir süre sonra sinir bozucu olabiliyor. Ben iade etmenize gerek olmadığını düşünüyorum. Ha Cloud 2 değil başka bir kulaklığa geçecekseniz o ayrı ama Cloud 2 için iade etmeyin.
Ben de, ikisini kullamış biri olarak yorum yapıyorum ve kanaatim Razer TE'nin rezalet olduğu yönünde.

@denizsevim İkisini de kullandıysanız ciddi bir fark gözlemlemediğinizi tahmin ediyorum. Kraken'a iyi demiyorum ama Cloud da Kraken'dan aman aman iyi değil. O kulaklığa 700 TL verilmez. Ben iki üç ay önce 550'ye almıştım, o makuldü ama daha fazla etmez o model. Cloud Alpha ya da mümkünse HS 70 alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı