Razer Viper Mini neden bu kadar ucuz?

281746

Hectopat
Arkadaşlar baktığım sitelerde 180 TL'den 225 TL'ye kadar fiyatlandırma gördüm neden bu kadar ucuz kronik sorun falan mı var? Aynı şekilde Razer DeathAdder V2 Mini de ucuz, pek bilinmeyen ama yurt dışında tercih edilen Redragon bile fiyat olarak Razer Viper ve Razer DeathAdder V2 Mini'yi gerisinde bırakıyor nedeni nedir acaba?

Viper Mini, Viper ailesinde ucuz ve f/p bir ürün olarak yer alması için çıkartıldı. Deathadder V2 Mini de aynı şekilde Deathadder ailesinde f/p bir ürün bulunsun diye piyasaya sürüldü. Viper Mini ve DA V2 Mini, kendilerinin bir üst modeli olan Viper ve Deathadder V2'nin yarı fiyatında sayılır. Yani aslında olması gerekenden ucuz değil.

Viper Mini, Viper ailesinde ucuz ve f/p bir ürün olarak yer alması için çıkartıldı. Deathadder V2 Mini de aynı şekilde Deathadder ailesinde f/p bir ürün bulunsun diye piyasaya sürüldü. Viper Mini ve DA V2 Mini, kendilerinin bir üst modeli olan Viper ve Deathadder V2'nin yarı fiyatında sayılır. Yani aslında olması gerekenden ucuz değil.
Peki hocam o zaman bir seçim gerekse Viper Mini mi yoksa Deathadder V2 Mini mi tercih edilmeli?

Redragon M711 sensörü mesela daha iyi Razer yerine tercih edilmeli mi? Tabii Redragon'da IPS bakımından sınıfta kalıyor.

Yani daha doğrusu farkları nedir mesela arasında yaklaşık 100 TL fark var ama özellikler aynı, yada Redragon M711 sensörü mesela daha iyi Razer yerine tercih edilmeli mi?
Razer'ın kendi sitesinde DA V2 Mini ve Viper Mini aynı fiyat etiketine sahip, Türkiye'de durumlar daha farklı tabii ki.

Şahsen ben M711, DA V2 Mini ve Viper Mini arasından bir seçim yapacak olsaydım DA V2 Mini alırdım. Bunun sebebi Redragon'un kötü bir marka olması değil kesinlikle, Redragon iyi bir markadır. Sadece Razer ve Redragon arasından gözüm kapalı Razer'ı seçerdim. İki fare arasındaki sensör farkı da öyle çok çok fazla değil.

Razer'ın kendi sitesinde DA V2 Mini ve Viper Mini aynı fiyat etiketine sahip, Türkiye'de durumlar daha farklı tabii ki.

Şahsen ben M711, DA V2 Mini ve Viper Mini arasından bir seçim yapacak olsaydım DA V2 Mini alırdım. Bunun sebebi Redragon'un kötü bir marka olması değil kesinlikle, Redragon iyi bir markadır. Sadece Razer ve Redragon arasından gözüm kapalı Razer'ı seçerdim. İki fare arasındaki sensör farkı da öyle çok çok fazla değil.
Çok teşekkürler hocam forumda cevaplarınızı görüyordum şahsen, fikrinizi almak iyi oldu teşekkürler. Ona göre mouse alacağım 3 gündür Razer Viper Mini mi alsam, Redragon mu alsam, yoksa Razer Deathadder v2 Mini mi alsam diye düşünüyordum. Son bir fikrinizi alsam hocam Deathadder V2 Mini 18cm elime küçük gelir diye düşünüyorum. Finger tip ve claw tip tutuş genelde fikriniz nedir Viper Mini mi elime uygun olur yoksa Deathadder V2 Mini mi? Mesela aynı mouse kullanıyorsanız sizinde eliniz büyük mu uyuyor mu ?

Çok teşekkürler hocam forumda cevaplarınızı görüyordum şahsen, fikrinizi almak iyi oldu teşekkürler. Ona göre mouse alacağım 3 gündür Razer Viper Mini mi alsam, Redragon mu alsam, yoksa Razer Deathadder v2 Mini mi alsam diye düşünüyordum. Son bir fikrinizi alsam hocam Deathadder V2 Mini 18cm elime küçük gelir diye düşünüyorum. Finger tip ve claw tip tutuş genelde fikriniz nedir Viper Mini mi elime uygun olur yoksa Deathadder V2 Mini mi?
Benim elim de 18CM, pençe tutuşuna sahibim. Şu an kullandığım mouse uzunluk olarak DA V2 Mini ile aynı, sadece DA V2 Mini biraz daha yüksek. Ben fareyi gayet rahat kullanıyorum. Yani çok yüksek ihtimalle DA V2 Mini elinize tam oturacaktır.

Benim elim de 18cm, pençe tutuşuna sahibim. Şu an kullandığım mouse uzunluk olarak DA V2 Mini ile aynı, sadece DA V2 Mini biraz daha yüksek. Ben fareyi gayet rahat kullanıyorum. Yani çok yüksek ihtimalle DA V2 Mini elinize tam oturacaktır.

Teşekkür ederim hocam Rival 3 almıştım lanet ede ede 2 kez değiştirip sonunda da iade ettim, hangisini alsam diye düşünüyordum zaten bileğin yarısı mouse padde 11.5 cm'lik mouse elime rahat oturuyor 11.4 cm olan DA v2'de oturur diye düşünüyorum zaten en büyük mousede 12-13 cm aman aman öyle fark olmaz biraz fazla büyüttüm galiba, sayenizde fikrim netleşti teşekkür ederim :) Umarım yine de küçük gelmez şüpheler kemiriyor insanı...

Teşekkür ederim hocam Rival 3 almıştım lanet ede ede 2 kez değiştirip sonunda da iade ettim, hangisini alsam diye düşünüyordum zaten bileğin yarısı mouse padde 11.5 cm'lik mouse elime rahat oturuyor 11.4 cm olan DA v2'de oturur diye düşünüyorum zaten en büyük mousede 12-13 cm aman aman öyle fark olmaz biraz fazla büyüttüm galiba, sayenizde fikrim netleşti teşekkür ederim :) Umarım yine de küçük gelmez şüpheler kemiriyor insanı...
Teknoloji şans işidir hocam, ne olacağı hiç belli olmaz. En iyisini alsanız bile bir sıkıntı çıkartabilir. O yüzden elektronik bir cihaz alırken markanın satış sonrası kalitesine ve müşteri desteğine de bakmak gerekir. Razer da bu konu da gayet başarılı bir firma. :) Hayırlı olsun diyeyim şimdiden.

Geri
Yukarı