Razer Viper Mini vs Corsair sabre RGB Pro

Bir daha ölçelim.

Elin bu şekildeyken orta parmağından ilk bilek çizgine uzunluğunu, sağdan sola da enini ölç. Küsüratlarıyla söyle.
Eki Görüntüle 1628942

17 cm uzunluk zaten küçük mouse'lara uyar. Benim elim 18 cm uzunluk ve 9 cm ene sahip. Normalde daha küçük bir mouse almam gerekir SABRE RGB PRO yerine çünkü nispeten büyük bir mouse. Ha ben CORSAIR ekosistemine sahip olduğum için mouse'umu da CORSAIR aldım. Senin öyle takıntıların yoksa böyle bir şey yapma zaten.
Elinin ölçülerini tam bir yaz bakalım ona göre bir şey önerelim sana.

Sapasağlam mouse. Bir eksisi yok.
Ölçtüm 18cm uzunluk ve 10cm en boyu çıktı.

Elinizin büyük veya küçük olması fark etmeksizin sabre Pro daha iyi bir model.

Viper Mini'yi büyük orta arası bir elle kullanamazsınız sabre Pro devasa bir mouse değil küçük ellede kullanılabilir yani.
Bu arada sabre Pro normalde 800 TL birçok yerde indirime girdi.

Bir daha ölçelim.

Elin bu şekildeyken orta parmağından ilk bilek çizgine uzunluğunu, sağdan sola da enini ölç. Küsuratlarıyla söyle.
Eki Görüntüle 1628942

17 cm uzunluk zaten küçük Mouse'lara uyar. Benim elim 18 cm uzunluk ve 9 cm ene sahip. Normalde daha küçük bir mouse almam gerekir sabre RGB Pro yerine çünkü nispeten büyük bir mouse. Ha ben Corsair ekosistemine sahip olduğum için faremi da Corsair aldım. Senin öyle takıntıların yoksa böyle bir şey yapma zaten.
Elinin ölçülerini tam bir yaz bakalım ona göre bir şey önerelim sana.

Sapasağlam mouse. Bir eksisi yok.

Hocam son olarak size danışmak isterim. El uzunluğumu göz önünde bulundurarak FPS oyunları için hangi fareyi önerirsiniz.

Açıkçası elin genişmiş bir tık.

18 cm X 8-9 cm desen kesin Viper Mini al derdim de şimdi emin olamadım, gerçekte denesen iyi olur.
Zaten bu ölçümlere göre yaptığımız öneriler de teorik. %100 uyumluluğunu mouse'u eline alıp denediğinde anlarsın. Bir de elin ne tür şekil mouse seviyor onu da bilmelisin. Simetrik-asimetrik veya ortadan çıkıntılı olması vs. Deneyebilme şansın varsa Vatan, Teknosa vs. gibi yerlerden denemeye çalış.

Ben yine Viper Mini daha iyi olur diyorum senin için. İki mouse da eline oturabiliyordur eyvallah ama bir ele oturan iki mouse'tan daha küçüğü hangisiyse onla daha iyi aim alırsın. Ha yine değişebilir bu ama çoğu zaman böyledir.
Teorik olarak sana hangisinin daha iyi olduğunu söylemeye çalışıyorum. Bu önerileri yaparken de hem kendi tecrübelerimden, hem de Rocket Jump Ninja gibi çok daha tecrübeli isimlerden yararlanıyorum. Kafadan sallamıyorum.

Bir de mouse seçerken bakman gereken ilk şey mouse'un boyutu olması gerek. Sensörüne, switchlerine veya sadece markasına bakarsan yanlış yapmış olursun.
İstediği kadar iyi sensöre sahip olsun, mouse eline oturmadıktan sonra hiçbir manası yok. Aklında bulunsun.

Hocam son olarak size danışmak isterim. El uzunluğumu göz önünde bulundurarak FPS oyunları için hangi fareyi önerirsiniz?
Piyasa ne var bilmiyorum açıkçası, öneri yapamayacağım. Sadece bu iki mouse hakkında bir şey diyebilirim şu an.

Açıkçası elin genişmiş bir tık.

18 cm X 8-9 cm desen kesin Viper Mini al derdim de şimdi emin olamadım, gerçekte denesen iyi olur.
Zaten bu ölçümlere göre yaptığımız öneriler de teorik. %100 uyumluluğunu fareyi eline alıp denediğinde anlarsın. Bir de elin ne tür şekil mouse seviyor onu da bilmelisin. Simetrik-asimetrik veya ortadan çıkıntılı olması vs. deneyebilme şansın varsa vatan, Teknosa vs. gibi yerlerden denemeye çalış.

Ben yine Viper Mini daha iyi olur diyorum senin için. İki mouse da eline oturabiliyordur eyvallah ama bir ele oturan iki Mouse'tan daha küçüğü hangisiyse onunla daha iyi aim alırsın. Ha yine değişebilir bu ama çoğu zaman böyledir.
Teorik olarak sana hangisinin daha iyi olduğunu söylemeye çalışıyorum. Bu önerileri yaparken de hem kendi tecrübelerimden, hem de rocket jump ninja gibi çok daha tecrübeli isimlerden yararlanıyorum. Kafadan sallamıyorum.

Bir de mouse seçerken bakman gereken ilk şey farenin boyutu olması gerek. Sensörüne, Switch'lerine veya sadece markasına bakarsan yanlış yapmış olursun.
İstediği kadar iyi sensöre sahip olsun, mouse eline oturmadıktan sonra hiçbir manası yok. Aklında bulunsun.

Piyasa ne var bilmiyorum açıkçası, öneri yapamayacağım. Sadece bu iki mouse hakkında bir şey diyebilirim şu an.

Sanırım Corsair sabre Pro daha iyi olur benim için.

Size sorunlu bir mouse denk gelmiş hocam sabre Pro'nun bilinen kronik bir sorunu yok.
Sabre Pro RGB'yi bilemem ama.
Valla bilemiyorum.
Gerçi Viper Mini kullanırken de scroll'unu bozmuştum, belki benimle alakalıdır da çok bir şey yaptığımı da söyleyemem.

En son gönderdikleri sıfır SABRE RGB PRO'dan sonra oyun içi hariç hiçbir yerde scroll kullanmıyorum korkumdan. Sekme açarken mouse3 kullanmak yerine sağ tık yeni sekme yapıyorum. Sayfada aşağı ineceksem Page Up/Down kullanıyorum 🤣.

Yeni konular

Geri
Yukarı