Razer Viper Mini'den sürtünme sesi geliyor

Gapirkont

Kilopat
Mouse pad üzerinde hareket ettirirken çok fazla sürtünme sesi geliyor. Sanırım ya farenin ortasında bulunan sensör koruma yeri mouse Pad'e sürtüyor ya da farenin etrafı mouse Pad'e sürtüyor. Mouse padi elimle tutup sadece skatezlere dokundurup hareket ettirince ses çıkmıyor. Yani skatezler ses çıkarmıyor. Ben mouseun etrafının sürttüğünü düşünüyorum, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1628943580198.png

Bu başlık biraz garip olmuş. Sanki ses çıkarması lazım da çıkarmıyor gibi. Moderatörler el atsa iyi olur.

Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sensörün etrafındaki çerçevenin sürtünmesi sebebiyle oluyor. Araştırdığımda o kısmı zımparalayanlar, sürtünmemesi için daha yüksek skatez satın alanlar ya da mouse pad değiştirenler olmuş. Benimkinin hışırtısı kullandıkça azalmaya başladı gibi duruyor.

Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sensörün etrafındaki çerçevenin sürtünmesi sebebiyle oluyor. Araştırdığımda o kısmı zımparalayanlar, sürtünmemesi için daha yüksek skatez satın alanlar ya da mouse pad değiştirenler olmuş. Benimkinin hışırtısı kullandıkça azalmaya başladı gibi duruyor.

Aynen öyle bende birkaç gündür kullanıyorum ve ilk güne göre biraz daha az. Umarım zamanla geçer bu ses.

Konuyu hortlatıyorum ama son durum nedir? @Gapirkont @Clem @Gapirkont

Bayağıdır kullanmıyorum. Kullandıkça geçiyor gibiydi. Skatezden değil de skatezin etrafındaki plastikler sürtüyordu diye hatırlıyorum. Oraları sürekli ovalayıp aşındırmayı deneyebilirsin. Veya yeni skatez alabilirsin, daha kalın.

V

Mouse pad üzerinde hareket ettirirken çok fazla sürtünme sesi geliyor. Sanırım ya farenin ortasında bulunan sensör koruma yeri mouse Pad'e sürtüyor ya da farenin etrafı mouse Pad'e sürtüyor. Mouse padi elimle tutup sadece skatezlere dokundurup hareket ettirince ses çıkmıyor. Yani skatezler ses çıkarmıyor. Ben farenin etrafının sürttüğünü düşünüyorum, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Viper Mini skatezleri biraz fazla sesli. Normal bir durum. Ne zaman aldın fareyi?

Bayağıdır kullanmıyorum. Kullandıkça geçiyor gibiydi. Skatezden değil de skatezin etrafındaki plastikler sürtüyordu diye hatırlıyorum. Oraları sürekli ovalayıp aşındırmayı deneyebilirsin. Veya yeni skatez alabilirsin, daha kalın.
Ses çok onemli değil de kullanirken yavaşlatıyor mu fareyi
V

Viper Mini skatezleri biraz fazla sesli. Normal bir durum. Ne zaman aldın fareyi?
Ses sorun değil de farenin kaymasını yavaşlatıyor mu?

Ses çok onemli değil de kullanirken yavaşlatıyor mu fareyi

Ses sorun değil de farenin kaymasını yavaşlatıyor mu?

Onu hatırlamıyorum ancak yavaşlatmıyordu sanırım. Sadece çok rahatsız edici bir ses geliyor. Onu da dediğim gibi skatez değiştirerek giderebilirsiniz. Veya sürekli kullandıkça, alttaki skatezler ve sürten plastik hafif aşınmaya başladıkça ses azalmaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı