Razer Yeni Mekanik Anahtarlı Klavyesini Satışa Çıkardı!

Razer yeni mekanik anahtarlı klavyelerini satışa çıkardı. Razer'ın bize sunduğu yeni anahtarları buradan inceleyebilirsiniz. Razer'ın bize "THE SPEED OF LIGHT" olarak sunduğu "RAZER OPTO-MECHANICAL™ SWITCH" ya da kısaca "Opto" isimli mekanik anahtarlar adında da geçtiği üzere ışığın gücünü ve hızını kullanıyor. Anahtarlar şu anda Razer Hunstman ve Razer Hunstman Elite ürünlerinde kullanılıyor. Anahtarların ayrıca kısa mesafe basışı(1.5mm), orta düşük seviye diyebileceğimiz sesi ve 100 milyon tıklamayı sunması dikkat çekiyor. Klavyeler sırasıyla 149.99 ve 199.99 $ fiyat etiketiyle Amerika'da tüketicilere sunuldu. Ürünün Türkiye'ye ne zaman geleceği bilinmiyor. Fiyat olarak üst seviye klavye fiyatlarında olacak. Ülkemiz için şu an bulunan dolar kurunun düzensizliğinden dolayı ürün ne kadar çabuk gelirse o kadar ucuz olacağının kanaatındayım.

razer-opto-mechanical-switch-black-bg.gif
.

İtopya'da 500₺. Ben az önce sipariş ettim.
Hayırlı olsun, başka sipariş etmek isteyen olursa diye de linki bırakayım; tıkla.
Kendim de deneyimleme şansı buldum ve söylemem gerek ki "etki tepki"si çok iyi ki bu hızlı yazarken size uyum sağlıyor. Basış hissiyatının da tatminkâr olduğunu söylemeliyim.

Mekanik klavyelerin en sevdiğim yanları sesleridir. Adamlar sesini kaldırmış. Ve yay koymuş. Bu yay aşağı gidiyor ve plastiğin içinden lazer geçip yazıyı algılıyor. Bir tuşu hızla bırakınca yay sesi çıkacak büyük ihtimalle.

Hayırlı olsun, başka sipariş etmek isteyen olursa diye de linki bırakayım; tıkla.
Kendim de deneyimleme şansı buldum ve söylemem gerek ki "etki tepki"si çok iyi ki bu hızlı yazarken size uyum sağlıyor. Basış hissiyatının da tatminkâr olduğunu söylemeliyim.
Geldiğinde incelemesini yapacağım inşallah. Hiç Türkçe incelemesini bulamadım.
Mekanik klavyelerin en sevdiğim yanları sesleridir. Adamlar sesini kaldırmış. Ve yay koymuş. Bu yay aşağı gidiyor ve plastiğin içinden lazer geçip yazıyı algılıyor. Bir tuşu hızla bırakınca yay sesi çıkacak büyük ihtimalle.
İnternette ses testi var ben yay sesi duyamadım.

Ses Testi
Yeni bişey değil ki 1 yıldır kullandığım bloody b870r klavyemde var aynı teknoloji. Hepsiburada'dan almıştım 325 TL'ye.
Resim atabilir misiniz? Merak ettim.

Yeni bişey değil ki 1 yıldır kullandığım bloody b870r klavyemde var aynı teknoloji. Hepsiburada'dan almıştım 325 TL'ye.
Aslında Razer için yeni mânasıyla yazılmıştı yazı.
Razer switchleri A4tech'e yaptırıyor ki Bloody A4tech'e ait bir marka. Tamamen aynı olduğunu düşünmesem bile benzerliklerin olduğu doğrudur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı