RB 26DETT vs 2JZ

Motorların görsellerine bakarsanız zaten RB26'nın çok daha ustalıkla hazırlanmış bir tasarımı olduğunu göreceksiniz yani muhtemelen çok iyi teknolojik bir motordur ama 2jz kadar yük kaldırmayabilir tabii şöyle de bir durum var aşırı güç iyi değildir yani 2jz de 1000 HP olsun ama RB26 da doğru aktarımlı bir 600 beygir olsun tahminimce 2jz yi geçecektir çünkü daha teknolojik bir motor ve aşırı yüksek beygirleri zaten bir süper sedana adapte edemezsiniz arkadaşlar hele ki bu araba eskiyse iş çok daha zor olacaktır bu sebeple RB26 benim daha çok hoşuma gidiyor.

2jz elbette, bunun supra fanlığı vs ile alakası yok. Her iki motoru kabaca ele alalım.
RB26DETT daha Japon kafasında, yüksek devir çeviren ancak bu devirlere çıkabilmek için yüksek torktan feragat eden bir motor. Elbette çok daha teknolojik ancak devir çevirmesi için çok daha düşük çaplı grank mili vs kullanıyor. Bunlarda hem standart kullanımda hem de aracı yüklediğin zaman çok daha nazik bir motorla karşılaşmana sebep oluyor.
2jz ise daha geleneksel bir kafada üretilmiş hantal (daha etli malzemelerin kullanıldığı) bir motor bloğuna sahip. Bu hantallık daha doğrusu stroke çapı daha düşük devirde daha yüksek güç üretebilmesine yardımcı oluyor. Ekstra olarak standart kullanımı bırakın motor için açmadan yüklendiğinde bile 600 beygir civarlarında sorunsuz yürüyebilen bir motor.
İkisinin de yeri ayrı ve amaçları tamamen farklı motorlar. Eğer ki ara sıra gidip piste çıkayım dersen, yüksek güç hedefin yoksa yani stok olarak kullanacaksanız gerek sesi gerek görüntüsü RB26 bence çok daha güzel bir motor. Ancak ben tapa gaz gideyim yine de başım ağrımasın ya da ufak bir bütçe ile bile standartın 2 katı güç alayım derseniz yani bir setup beklentiniz varsa kesinlikle 2jz.

Rb26 daha yüksek devir çevirebilen daha canlı bir motor, 2jz ise ağır ve rb ye kıyasla daha büyük yağlama kanalları sayesinde yüksek güçlere çıkabilen bir motor. Drag gibi saf güç isteyen sporlarda 2jz yi tercih ederim ama pist yarışlarında ya da Formula Drift gibi sporlarda Rb26 daha iyi olur.

2jz diyen net 12 yaş supra fan.
Sende profiline f&f karakterleri koyup, 2jz daha iyi diyenlere 12 yaş Supra fanı diyorsun. Anlamadım gitti, çünkü genelde f&f fanlarıda 13-14 yaş aralığında oluyor. Ne farkları var?

Konuya geleyim, drift için kullanacaksanız RB26 daha mantıklı çünkü daha fazla devir çevirebilyor ve daha düşük motor hacmine sahip. Ben gazlamak istiyorum, daha az maliyetle daha yüksek güçler elde etmek istiyorum, drag yarışlarına katılmak istiyorum derseniz 2JZ daha iyi bir motor olarak ön plana çıkıyor. Benim gözümde bu şekilde. İkisinden birini seç deselerdi sesi için RB26 derdim.

Sende profiline f&f karakterleri koyup, 2jz daha iyi diyenlere 12 yaş supra fanı diyorsun. Anlamadım gitti, çünkü genelde f&f fanları da 13-14 yaş aralığında oluyor. Ne farkları var?

Konuya geleyim, drift için kullanacaksanız RB26 daha mantıklı çünkü daha fazla devir çevirebilyor ve daha düşük motor hacmine sahip. Ben gazlamak istiyorum, daha az maliyetle daha yüksek güçler elde etmek istiyorum, drag yarışlarına katılmak istiyorum derseniz 2jz daha iyi bir motor olarak ön plana çıkıyor. Benim gözümde bu şekilde. İkisinden birini seç deselerdi sesi için RB26 derdim.

16 yaşındayım lmao.
Sende profiline f&f karakterleri koyup, 2jz daha iyi diyenlere 12 yaş supra fanı diyorsun. Anlamadım gitti, çünkü genelde f&f fanları da 13-14 yaş aralığında oluyor. Ne farkları var?

Konuya geleyim, drift için kullanacaksanız RB26 daha mantıklı çünkü daha fazla devir çevirebilyor ve daha düşük motor hacmine sahip. Ben gazlamak istiyorum, daha az maliyetle daha yüksek güçler elde etmek istiyorum, drag yarışlarına katılmak istiyorum derseniz 2jz daha iyi bir motor olarak ön plana çıkıyor. Benim gözümde bu şekilde. İkisinden birini seç deselerdi sesi için RB26 derdim.

Drag yarışlarında 2jz tabii ki daha iyi ama uzun mesafeli yarışlarda RB26 daha uygun.

Son düzenleme:
16 yaşındayım lmao.

Drag yarışlarında 2jz tabii ki daha iyi ama uzun mesafeli yarışlarda RB26 daha uygun.

Uzun mesafeli yarışlardan kastınız nedir?

100 metrelik değil de 2 km falan.

100 metrelik resmi bir drag yarışı yok, en kısa drag yarışı çeyrek mildir. 100 metrelik yarışta yüklü arabalar kendine gelemez zaten. Uzun mesafeli bir yarışta yüklü ve vites oranları iyi ayarlanmış bir 2jz rahatlıkla Rb'yi geçecektir ama virajlı ve atik bir motor gerektiren yolda RB26 öne geçecektir.

Geri
Yukarı