RDR 2 | Sorunsuz Türkçe Yama | Final Sürüm (Ekim 2023)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar maalesef ki güç bela keşfettim çeviri çok güzel hazırlayanların ellerine sağlık fakat silah isimleri doğru düzgün çevrilmemiş. Silahçıdaki özelleştirme kısmında "Av Tüfekleri" kısmı "Pompalılar" olmalıydı. "Kesik Namlu Av Tüfeği" bildiğimiz klasik "Sawed-Off Shotgun". Çift namlulu av tüfeği ise "Double Barreled Shotgun". Ayrıca bir silahın ismi direkt Pompalı Tüfek diye girilmiş onun orijinal ismini bulamadım bile. Oyundaki en kilit avcılık silahlarından olan "Varmint Rifle" ise "Avcı Tüfeği" diye çevrilmiş onu bulana kadar canım çıktı. Bu mesajı çeviriye yapanlara iletirseniz bu silah isimleri topluca gerçekten düzenlenme gerektiriyor. "Varmint Tüfeği" ve "Sawed-Off Pompalı tüfeği" diye daha spesifik ve orijinale yakın yerelleştirilmemiş çeviriler yapılırsa avcılık vs gibi birçok şeyle uğraşırken internetten orijinal isimlerine bakınca zorlanmayız. Çünkü farkındayım Varmint Rifle'ın Türkçe bir çevisi yok ama ona yerelleştirme yapınca da İngilizce isminden yola çıkanlar için zor oluyor.

RAR içindeki bütün dosyaları oyunun kurulu olduğu yere attım ve yama çalıştı.

Bütün denilenleri yapmama rağmen TR yama fixe bastıktan sonra oyun açılmıyor kendim açmak zorunda kalıyorum ve Türkçe yama çalışmıyor ilk oyunu açıp Rockstar Games geldiği gibi yamayı açıyorum hazır demesine rağmen hiçbir şekilde Türkçe yama olmuyor fakat yamanın eski sürümünde herhangi bir sıkıntı olmadan Türkçe oynayabiliyordum.

Şu yama iyi hoşta arkadaş font problemi bir türlü çözemediler. Yamayı aktif ediyorum sonra fon fix açıyorum ama yok yine hatalı başlıyor sonra birkaç kez tekrar açıp kapayınca düzeliyor anlamadım gitti yıllardır. Eski sürümünde bu sorunu tamamen düzeltmiştim hatta açarken yamayı bile başlatmaya gerek yoktu. Niye böyle bir kurulum tercih etmediler anlamak çok zor.

Epicten aldım oyunu. Kurulumu da dediğiniz gibi yaptım ama bir türlü olmadı. Oyun hala ingilizce. Ne yapmam gerekiyor acaba kafayı yiyeceğim.
@The Towande
Epicten aldım oyunu. Kurulumu da dediğiniz gibi yaptım ama bir türlü olmadı. Oyun hala ingilizce. Ne yapmam gerekiyor acaba kafayı yiyeceğim.
@The Towande
Şimdi de yamayı açıyorum, sonra oyunu açmaya çalıştığımda rdr2 zaten çalışıyor diyor oyunu açmıyor.

Son düzenleme:
Oldu. RDR2 --Steamden indirili. Sadece çıkartırken ''Read Me'' dosyasını çıkartmadım

Arkadaşlar hiç bir şekilde olmuyor yama biri bir yardım etsin Allah aşkına iade edeceğim yoksa oyunu o noktaya geldim.

Şu yama iyi hoş da arkadaş font problemi bir türlü çözemediler. Yamayı aktif ediyorum sonra fon fix açıyorum ama yok yine hatalı başlıyor sonra birkaç kez tekrar açıp kapayınca düzeliyor anlamadım gitti yıllardır. Eski sürümünde bu sorunu tamamen düzeltmiştim hatta açarken yamayı bile başlatmaya gerek yoktu. Niye böyle bir kurulum tercih etmediler anlamak çok zor.

Epic'ten aldım oyunu. Kurulumu da dediğiniz gibi yaptım ama bir türlü olmadı. Oyun hala İngilizce. Ne yapmam gerekiyor acaba kafayı yiyeceğim.
@The Towande

Şimdi de yamayı açıyorum, sonra oyunu açmaya çalıştığımda RDR2 zaten çalışıyor diyor oyunu açmıyor.

Oyunu Epic Games'den aldım ve yamayı da kurdum. İlk açışımda problem olmadı, font fixi açmıştım ve oyunu 4-5 saat oynadım. Ertesi gün oyunu tekrar oynamak istediğimde yamayı tekrar açayım dedim ama oyunu çalıştırmadı bu sefer. Bende yama dosyalarını sildim ve yeni de yükledim ve ilkinde olduğu gibi Türkçe oldu. Kısacası oyunu her açtığınızda yama dosyalarını sil yükle yapacaksınız gibi görünüyor :(

Oyunu yamayla bitirdim birkaç yer dışında hiçbir sorun olmadı.

Oyunu Epic Games'den aldım ve yamayı da kurdum. İlk açışımda problem olmadı, font fixi açmıştım ve oyunu 4-5 saat oynadım. Ertesi gün oyunu tekrar oynamak istediğimde yamayı tekrar açayım dedim ama oyunu çalıştırmadı bu sefer. Bende yama dosyalarını sildim ve yeni de yükledim ve ilkinde olduğu gibi Türkçe oldu. Kısacası oyunu her açtığınızda yama dosyalarını sil yükle yapacaksınız gibi görünüyor :(
Dostum hiç Türkçe göremedim ben oyunda :D Bir kere bile görsem gam yemeyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı