RDR 2 ve Witcher 3 çok mu abartılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Abi tamam bu oyunlar güzel, kötü diyen yok ama FPS oyunu isteyen adama RDR2 öneren var. Piyasada tonla kaliteli yapım var ne bu böyle Witcher, RDR sevdası? Yahu anladık seviyorsunuz da tapacak kadar sevenler var aşırı gereksiz. Biraz açılın abi. Far Cry oynayın, The Long Dark oynayın, Metro Exodus oynayın. Diğer türlere göz atın bir oyuna 300-500 saat gömmeyin. Hayat kısa. Anı yaşayın ya!

Tamam, bu bilgilendirici ve özenli yazınız için teşekkürler.

Abartanlar var ama gerçekten ikisi de muazzam oyunlar. Bu arada RDR2 de 160 saati geçtim hala oyunda bilmediğim yığınla şey var saat konusunda tekrara düşmeyi kastetmişsiniz ancak RDR 2'de böyle bir şey çok zor. Sürekli keşfedecek bir şey, bir olay çıkıyor. Dolayısıyla her keşfinizde ve geçirdiğiniz her saatin sonunda o oyuna olan saygınız daha da artıyor. Bu arada hiç RDR 2 oynadınız mı?

Evet yaklaşık 24 saat kadar deneyimledim. Ancak western teması hoşuma gitmedi. En basit AC Odyssey'de de gezecek ve araştıracak çok yer var ama konumuz farklı hocam. Dying Light 2 500 saat vadediyor. Ama belli bir süre sonra tekrara düşüyor her oyun tekarara düşer kul yapımı gerçek değil ki.

Kanka özetleyip çıkacağım mantıklı argümanı yok. Oyun zevk işidir beğenmeyebilirsin . Ama bu onun kötü olduğunu göstermez. Rdr 2 yapmak istediği her şeyi harika yapıyor. Bu yüzden başyapıt. Oyunların başarmak istedikleri şeyler farklıdır ve bunu en iyi başaranlara baş yapıt diyoruz . RDR 2 yapılırken oyunun hedeflediği ve kitlesine vermek istediği neredeyse her şeyi veriyor bunu yapan oyunlara örnek :
RDR 2
God of War(2018)
TLOU Part 2
Elden Ring
Half life 2

Bence sürekli oyun ismi vererek hataya düşüyorsun. Temelde anlattığın popüler oyunların bırakılıp daha az popüler oyunların da önerilmesi, oynanması. Tek bir oyuna yüklenilmemesi yani. Eğer başlığa LoL falan yazsaydın daha çok senle aynı fikirde insan bulabilirdin. :D

Evet yaklaşık 24 saat kadar deneyimledim. Ancak western teması hoşuma gitmedi. En basit AC Odyssey'de de gezecek ve araştıracak çok yer var ama konumuz farklı hocam. Dying Light 2 500 saat vadediyor. Ama belli bir süre sonra tekrara düşüyor her oyun tekarara düşer kul yapımı gerçek değil ki.
Oyunu daha bitirmemişsiniz. Teması hoşunuza gitmediği için belki de peşin hüküm verdiniz. Bir oyun açık dünya oyunu ise bu oyun için tekrara düşüyor diyemeyiz. Çünkü sadece hikayeden ibaret değil gezilecek görülecek şeyler var. Sizden ricam hoşunuza gitmese de RDR 2'yi bitirmeniz. En azından 60-70 saat verirseniz belki fikriniz değişebilir. Yok ben her türlü sevmedim diyorsanız olabilir, kimi sever kimi sevmez. Ben dahil oynayanların çoğu da sevmiş bu oyunu.

Oyunu daha bitirmemişsiniz. Teması hoşunuza gitmediği için belki de peşin hüküm verdiniz. Bir oyun açık dünya oyunu ise bu oyun için tekrara düşüyor diyemeyiz. Çünkü sadece hikayeden ibaret değil gezilecek görülecek şeyler var. Sizden ricam hoşunuza gitmese de RDR 2'yi bitirmeniz. En azından 60-70 saat verirseniz belki fikriniz değişebilir. Yok ben her türlü sevmedim diyorsanız olabilir, kimi sever kimi sevmez. Ben dahil oynayanların çoğu da sevmiş bu oyunu.

Tema çok önemli benim için. Dying Light'a 100 saat gömen bir insanım RDR 2'yi tekrar düşüneceğim eğer bitirirsem yazarım buraya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı