RDR2 grafikleri abartı mı değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Optimizasyonu kötü olduğu aldığın FPS değerinden belli. 2018 yapımı oyun RX580 ultra'da 60 FPS almalıydı en az.
2016'da çıkıp kasmaktan oynıyamadığımız Mafia 3'den iyidir en azından. Ama evet bencede kötü ama abartıldığı kadar değil. (Mafia 3 kasmasa yinede oynanmaz o farklı konu.)

Hakkını yiyemeyiz, taş gibi grafikleri var. Ama bir The Last Of Us Part 2 değil be abi. Tabii aralarında iki yıl olduğunu unutmamak lazım. 2018 yılında gördüğüm en iyi grafikti.
First 'The Last of Us: Part II' gameplay shows off refined combat | Engadget

Bu tarz açık dünya oyunları 3-4 yılda bir çıkıyor. Witcher 3 mesela 2015 yapımı. Kıymetini bilmek lazım. Bir daha bu tarz bir açık dünya oyunu ne zaman gelir belli değil. Yeni Witcher oyunu ve Skyrim 6 2024 öncesi çıkması zor gibi mesela.

Oyunu oynama fırsatım olmadı fakat Youtube'dan Ultra ayarlarda oynanış videolarına baktığımda gerçekten çok güzel gözüküyor.

Ben de katılıyorum konu sahibine. Oyunda bir netlik sorunu var gibi. Özellikle çimler berbat bence. Örneğin ne kadar farklı tür de olsa GTA 5 gibi güzel gelmedi bana. TAA ayarını açsak bir dert açmasak başka bir dert. Netlik dışında açık dünyası vs. çok hoşuma gitti hakkını yemeyeyim.

2K Ultra ayarlarda HDR destekli bir şekilde oynadım ve de daha önce hayatımda oynadığım bütün AAA oyunlardan daha iyi grafik kalitesi var. Geçen hafta oynadığım Mafia Definitive Edition'ın grafiklerini çok yakın buldum ki bu oyun tamamen lineer bir oyun ve grafik ön planda RDR2'de durum böyle değil. Optimizasyon açısından sıkıntı olmaması için yüzlerin çok ayrıntılı işlenmediğini düşünüyorum ki çok küçük bir kusur. Hele Legion'da ki yüz modellemelerini gördükten sonra. Öncelikle ghosting yok yansımaların bozunması yok blur hatası yok Ubisoft'un oyun motorundaki gibi gölgeler piksel piksel değil. (Gölgelendirme kalitesi ile alakası yok grafik motorunun kötülüğü) Ambiyans ve volumetrik efektler daha önce keşfetmediğim türdendi. Kendisine açık dünya aksiyon oyunuyum diyen hiç bir oyunda böyle grafik yoktur. AC Valhalla ve Cyberpunk'ta (RTX artısı) bile bu kadar kendine çeken bir atmosfer yaratılabileceğini düşünmüyorum. Tamamiyle şaheser.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı