RDR2 ikinci monitörde çalışıyor

Daha fazla  
144 Hz ekranlı Monster laptopum ve 75 Hz LG monitörüm var. Çift ekran kullanıyorum. RDR2 aldım ama oyunu açtığımda hep LG monitörüme gidiyor görüntüsü ve laptopa alamıyorum. Çözümü nedir bilen var mı? Teşekkürler.

Bende de bahsetmiş olduğunuz sorun hala var. Hala var dememin sebebi oyun ayarlarından ana ekranı seçememem. Ben bu sorunu, araştırma sayesinde, windows+shift+sol ok yönü kombinasyonuyla hallettim ama bu kombinasyon oyunu ana ekranda oynamak için kalıcı bir çözüm değil. Oyun tekrardan ikinci monitörde gözükecektir. Özellikle grafik ayarlarında değişiklikler yaparsanız. Yine de istediğiniz gibi oyunu ana monitöre aktarabilirsiniz. Bu kombinasyon sayesinde oyunu bilgisayarımın ana ekranından bitirmiştim. 🙂

Son düzenleme:
0 seçersen ana monitör, 1 yaparsan ikinci monitöre atıyor oyun.

1.jpg

Masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından ana monitörünüzü ilk sıraya aldınız mı? Ondan başka, RDR2 ayarlarına gidip output monitör ayarını ana monitörünüz yapabilir misiniz?

Ana monitörüm ilk sırada output ayarı var ama seçim yapamıyorum 0 gözüküyor.
0 Seçersen ana monitör, 1 yaparsan ikinci monitöre atıyor oyun.

Eki Görüntüle 813899

Hocam bu seçenek var ama 1 falan yok sadece 0 var.
Bende de bahsetmiş olduğunuz sorun hala var. Hala var dememin sebebi oyun ayarlarından ana ekranı seçememem. Ben bu sorunu, araştırma sayesinde, Windows+Shift+sol ok yönü kombinasyonuyla hallettim ama bu kombinasyon oyunu ana ekranda oynamak için kalıcı bir çözüm değil. Oyun tekrardan ikinci monitörde gözükecektir. Özellikle grafik ayarlarında değişiklikler yaparsanız. Yine de istediğiniz gibi oyunu ana monitöre aktarabilirsiniz. Bu kombinasyon sayesinde oyunu bilgisayarımın ana ekranından bitirmiştim. 🙂

Evet bu işe yaradı ama Hz ayalarında 144'e falan alamıyorum sanki 2. monitörde çalışıyormuş gibi gözüküyor.

O zaman farklı bir şey deneyelim. Aşağıdaki konuma gidelim:

C:\Users\KullanıcıAdınız\OneDrive\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings

OneDrive yoksa:

C:\Users\KullanıcıAdınız\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings

system.xml dosyasını açalım.

<outputIndex value="" /> değerini monitörünüze göre değiştirelim. <outputIndex value="0" /> veya <outputIndex value="1" /> olarak ayarlayacağız. İkisinden biri çalışıyor mu?

Monitörlerin ekran kartıyla olan çıkışlarını birbirleriyle değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı