RDR2 kötü gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10

k4moncik

Hectopat
RAM
16Gb
Ekran kartı
RTX2060 6GB
İşlemci
i3 10100F
RDR 2 oynuyorum, nedense etraf kötü gözüküyor. Yerlerde anlık renk değişimleri, ağaçlar ve karakterin saçında bozulmalar filan. Yardım eder misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun optimizasyonu kötü değil mi? :)))) Gta iv dahil gelmiş geçmiş en kötü optimizasyona sahip oyun ödülünde Last of us ile birinciliğe yarışırlar muhtemelen triple a olarak. Benim sistemim; Asus RTX 3080, 64 gb ram, 13600k işlemci bende 2k full ayarlarda oyuna girmeyip oyundan atıyor. Oyunda full ayarları yapabilmem için bin dereden su getirmem lazımmış. Bir kere 2 saat uğraşıp yaptım, ertesi gün girmeye çalışınca tekrar attı. Sıkılıp uninstall ettim. En sevdiğim oyun olmasına, konsolda 10 kere bitirmeme rağmen, PC'de oynayamıyorum oyunu. Böyle bir oyuna da optimizasyonu iyi demeyin hocam bari. Arkadaşın sistemi belki iyi olmayabilir ama günümüz koşullarında berbat bir sisteme sahip ps4'te orta ayarlarda 30 fps cayır cayır oynayan oyun bu arkadaşın sisteminde optimizasyonu olsaydı uçardı.
Gtx 1650 ile ya en yüksek ayarlarda yada bir altında kesintisiz saatlerce kasma, donma olmadan oynadım hocam. Hem hikaye hem online.

DLSS kalitede orijinal hali kadar iyi gözüküyor. Üstelik FPS'e de katkısı var.

RDR2'de DLSS'e katlanamadım ben. Kaliteye alsam da o keskinleştirmeyi hissettiriyordu ve hoşuma gitmedi.

RDR2 ne kadar yüzyılın oyunu seviyesinde bir oyun olsa da PC portu bozuk. 1080p de TAA açarsanız uzaklar miyopmuşsunuz gibi oluyor. Öbür türlü görüntü çamur oluyor. DLSS düzgün çalışamıyor. 2 piksele etki eden ayar 10 FPS yiyor. TAA açıkken uzaklar net görünsün diye resolution scale 1.5 yapıyorsun bu sefer 100 FPS yerine 60-70 alıyorsun. Texture kalitesini ultradan yükseğe çekince sanki en düşüğe almışsınız gibi değişim geçiriyor.

Son düzenleme:
RDR2'de DLSS'e katlanamadım ben. Kaliteye alsam da o keskinleştirmeyi hissettiriyordu ve hoşuma gitmedi.

RDR2 ne kadar yüzyılın oyunu seviyesinde bir oyun olsa da PC portu bozuk. 1080p de TAA açarsanız uzaklar miyopmuşsunuz gibi oluyor. Öbür türlü görüntü çamur oluyor. DLSS düzgün çalışamıyor. 2 piksele etki eden ayar 10 FPS yiyor. TAA açıkken uzaklar net görünsün diye resolution scale 1.5 yapıyorsun bu sefer 100 FPS yerine 60-70 alıyorsun. Texture kalitesini ultradan yükseğe çekince sanki en düşüğe almışsınız gibi değişim geçiriyor.
Bu yoruma katılıyorum. DLSS(Quality bile) birçok oyunda görüntü bozulmalarına sebep oluyor bu oyunlardan en belirgin olanı da RDR2. Ama sorun şu ki oyunun orjinal ayarlarından net bir görüntü alabilmek için baya bir uğraş vermek gerekiyor aksi halde ham hali görselliğe önem verenleri tatmin edecek düzeyde değil. Yok TAA aç öbürünü kıs, yok şunu high yap bunu medium falan derken çeşitli videolar izleyerek ancak görüntüyü düzeltebildim. Ama maalesef oyun pc'ye iyi optimize edilmediği için baya bir fps kaybı yaşattı.

RDR 2 için gördüğüm en iyi grafik ayarlarını Reddit'te biri vermişti. Hem görüntü kalitesi korunuyor hem de FPS artışı oluyor baya. Fotoğrafları bırakıyorum. İyi bir görüntü için DLSS kapalı TAA Medium-High
Screenshot_2023-11-28-14-07-25-949_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-11-28-14-07-54-712_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-11-28-14-08-02-994_com.android.chrome.jpg

Oyunun optimizasyonu kötü değil mi? :)))) Gta iv dahil gelmiş geçmiş en kötü optimizasyona sahip oyun ödülünde Last of us ile birinciliğe yarışırlar muhtemelen triple a olarak. Benim sistemim; Asus RTX 3080, 64 gb ram, 13600k işlemci bende 2k full ayarlarda oyuna girmeyip oyundan atıyor. Oyunda full ayarları yapabilmem için bin dereden su getirmem lazımmış. Bir kere 2 saat uğraşıp yaptım, ertesi gün girmeye çalışınca tekrar attı. Sıkılıp uninstall ettim. En sevdiğim oyun olmasına, konsolda 10 kere bitirmeme rağmen, PC'de oynayamıyorum oyunu. Böyle bir oyuna da optimizasyonu iyi demeyin hocam bari. Arkadaşın sistemi belki iyi olmayabilir ama günümüz koşullarında berbat bir sisteme sahip ps4'te orta ayarlarda 30 fps cayır cayır oynayan oyun bu arkadaşın sisteminde optimizasyonu olsaydı uçardı.
Rdr2 optimizasyon olarak mükemmel şuan. 1660ti r5 2600lü sistemde texture ultra diğer ayarlar medium high arasınd Saint Denis'de bile 60 fps sabit alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı