RDR2 kötü gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10

k4moncik

Hectopat
RAM
16Gb
Ekran kartı
RTX2060 6GB
İşlemci
i3 10100F
RDR 2 oynuyorum, nedense etraf kötü gözüküyor. Yerlerde anlık renk değişimleri, ağaçlar ve karakterin saçında bozulmalar filan. Yardım eder misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
TAA açmak bu oyunda zorunlu hocam. Ayrıca eşyönsüz süzmeyi 16 yapmak, gölge kalitesinide yükseğe almak hem fps hemde görüntü açısından daha iyi olacaktır.
Çözüm içinse TAA ve FXAA açıp NVIDIA Denetim masasından uygulamasından 3D ayarlarının yönetilmesi>Program ayarları>RDR2> Kenar Yumuşatma Mod'unu uygulama ayarını geliştir yapabilirsiniz.

Gereksiz ayarlar açık olduğu için olabilir. RDR2'deki grafik ayarlarına hakim olduğum söylenebilir, hatta rehber bile yapmıştım. Ayarlarınızın ekran görüntüsünü atarsanız hangi ayarlardan sıkıntı yaşadığınızı söyleyebilirim.
uzaktaki ağaçlar çamur gibi birde saçta karıncalanma oluyor napmalıyım aynı arkadaşın attığı videodaki gibi

Oyunun optimizasyonu kötü değil, sisteminiz çok kötü. Grafikleri aşağı çekip TAA etkinleştirebilirsiniz. Eğer durumdan şikayetçi iseniz yepyeni son nesil makineler sizleri bekler hocam.😃
Oyunun optimizasyonu kötü. Bazı yerlerde çok fazla FPS drop yiyor. FPS yarı yarıya düşüyor. Ayrıca oyunda sadece birkaç ayar FPS'i belirliyor. Yansıma kalitesi ve parçacık kalitesi ayarını ultraya getirince görüntü hiç değişmiyor ama inanılmaz FPS düşüşü oluyor.

uzaktaki ağaçlar çamur gibi birde saçta karıncalanma oluyor napmalıyım aynı arkadaşın attığı videodaki gibi
Ekran Görüntüsü (800).png
Ekran Görüntüsü (801).png
Ekran Görüntüsü (802).png

Nvidia Denetim masasından bu ayarları yapın ve uygulayın.

Oyunun optimizasyonu kötü. Bazı yerlerde çok fazla FPS drop yiyor. FPS yarı yarıya düşüyor. Ayrıca oyunda sadece birkaç ayar FPS'i belirliyor. Yansıma kalitesi ve parçacık kalitesi ayarını ultraya getirince görüntü hiç değişmiyor ama inanılmaz FPS düşüşü oluyor.
Bazı ayarların görüntüye etki etmemesine katılıyorum ancak yanlış olan kısımlar var. Optimizasyon dediğiniz kadar kötü değil hatta çoğu oyuna göre iyi. MX130 gibi bir ekran kartıyla bile 900p'de oynatmıştı kendini. Yarı yarıya fps düşme muhabbetine katılmıyorum. Oyunda Saint Denis ve Strawberry kasabası en çok FPS düşüren yerler olmasına rağmen ortalama FPS'iniz ile çok bir fark olmuyor. Parçacık kalitesi uçuşan toz bulutları ve ateş ettiğinizde merminin çarptığı zemine ortaya çıkan partiküllerin kalitesini ayarlıyor. Kolaylıkla farkedilemeyecek bir ayar olduğu için önemsiz kalıyor ve işlemciye de yük bindirmesinden ötürü kısık kalması mantıklı. Ancak yansıma kalitesi düşükten ortaya alındığında bile su birikintilerinde farklılıklar belli oluyor.

Son düzenleme:
Bazı ayarların görüntüye etki etmemesine katılıyorum ancak yanlış olan kısımlar var. Optimizasyon dediğiniz kadar kötü değil hatta çoğu oyuna göre iyi. MX130 gibi bir ekran kartıyla bile 900p'de oynatmıştı kendini. Yarı yarıya fps düşme muhabbetine katılmıyorum. Oyunda Saint Denis ve Strawberry kasabası en çok FPS düşüren yerler olmasına rağmen ortalama FPS'iniz ile çok bir fark olmuyor. Parçacık kalitesi uçuşan toz bulutları ve ateş ettiğinizde merminin çarptığı zemine ortaya çıkan partiküllerin kalitesini ayarlıyor. Kolaylıkla farkedilemeyecek bir ayar olduğu için önemsiz kalıyor ve işlemciye de yük bindirmesinden ötürü kısık kalması mantıklı. Ancak yansıma kalitesi düşükten ortaya alındığında bile su birikintilerinde farklılıklar belli oluyor.
Kasabadan bahsetmiyorum. Mesela bir kamp ateşinin yanında 75FPS'ten 40FPS'ye düşmesinden bahsediyorum. Siz oynarken çamur gibiydi sanırım grafikler. Kısacası bir 2018 oyununa göre optimizasyonu kötü. Ben rahat 100FPS almayı bekliyordum Ultra ayarlarda.

Kasabadan bahsetmiyorum. Mesela bir kamp ateşinin yanında 75FPS'ten 40FPS'ye düşmesinden bahsediyorum. Siz oynarken çamur gibiydi sanırım grafikler. Kısacası bir 2018 oyununa göre optimizasyonu kötü. Ben rahat 100FPS almayı bekliyordum Ultra ayarlarda.
Ben tam aksine oyunun grafiklerinin güzel olduğunu söylüyorum 😃 Kamp ateşinin yanında o dediğiniz FPS düşüşünü de hiç yaşamadım. Şu an RTX 4070Ti sistemdeyim 2K Ultrada 90 FPS'lerle oynuyorum.

Eki Görüntüle 2076187Eki Görüntüle 2076188Eki Görüntüle 2076189
Nvidia Denetim masasından bu ayarları yapın ve uygulayın.

attığın ssteki kenar yumuşatma saydamlığı açamıyorum

attığın ssteki kenar yumuşatma saydamlığı açamıyorum
pc yeniden başlattım oldu şimdi oyuna girersem bakacağım

Son düzenleme:
RDR 2 oynuyorum, nedense etraf kötü gözüküyor. Yerlerde anlık renk değişimleri, ağaçlar ve karakterin saçında bozulmalar filan. Yardım eder misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kenar Yumuşatmayı açman gerekir. Tabi insanlarında dediği gibi kenar yumuşatmayı da iyi seçmen gerekiyor. Bunun sonucunda her neyi seçersen seç FPS kaybı olacaktır. İstediğin şey çok yüksek FPS ise, bunun bir modu yayınlandı geçen günlerde. Ultra ayarlarda bile akıcı oynatabilen bir mod fakat sadece harita kısmında birazcık bozulmalar meydana gelebiliyormuş (Titreme gibi).

Yeni konular

Geri
Yukarı