RDR2 vs. Cyberpunk 2077 açık dünyası

Dün RDR 2'ye girdim. Bulunduğum yerle görev arasında bayağı bir mesafe vardı, neyse yola koyuldum. Giderken köprüde önümü kestiler, geçmek için para isteyip ardından buradan git vs. diye bağırdılar arkamdan. Bende arkam dönük bir şekilde atıma doğru yürüdüm Westen filmlerdeki gibi. Sonra Dead Eye'ı açıp kelle başı bir kurşun uzattım. Sonra yük vagonlarını aldım, satmaya götürdüm. Giderken KKK ayini ile karşılaştım. Satışı yapıp göreve devam ettim, bu sefer de 2 kanun kaçağını 2 beyefendi beyin yük vagonuna el koyacakken yakalayıp, yetişemedim 2 beyefendi öldü fakat ben de kanun kaçaklarını öldürüp tekrar yük vagonunu satmaya götürdüm. Satışa giderken bir adamı ayı tuzağından kurtardım. Satışı yaptım, göreve doğru giderken bir oyun içi rasgele zamanlı etkinlik daha belirdi fakat artık yetti deyip bakmadım bile. Karar size kalmış.

İki türede hayır demem.

Bende fakat RDR2 bana göre bir tık önde.

Cyberpunk'ta yapılacak hiç mi şey yok görevler haricinde?

Var.

Görevler var, yapılacak şeyler var ancak dünya aşırı ruhsuz. NPC'ler ölü gibi.

Ben bu ruhsuzluğun oyunun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Mesela:
"İnsanoğlu ne kadar gelişirse gelişsin 1 gram acıma veya mehramet yoksa o gelişme gelişme değildir"
Not: Son cümleyi düşündüğümü anlatmak için yazdım yani oyun bunun gibi bir şeyi çağrıştırmaya çalışıyor gibi.

Başlıca sebepleri nelerdir acaba?

Sıkıldım açıkçası inanın uzun zamandır geziyorum.
Rdr 2 de hem grafikler olsun,çeşitli aktiviteler (aktivite derken araştırma gibi şeylerden bahsettim.İlk aklıma gelen çatısı hafif yuvarlak bir şekilde parçalanmış bir ev bulabiliyorsunuz.Eve girerseniz 2 3 tane de ölü beden var.Evi araştırırsanız bu olayların kaynağının bir meteor olduğunu buluyorsunuz.Tabii ki de hikayesiyle beraber.Oyun size bunu zorla yaptırmıyor.Önünüze koyup seçim yapmanızdan bahsetmiyorum.Örnek olarak oyunu 200 saati aşkın süredir oynuyorum.Bu dediğim meteor olayını 180. saatlerde buldum.),real time evetnler olsun hepsi birbirinden iyi.Cyberpunk oynamadım ama dünyasında rdr yi geçecek aktivite ya da real time event sayısı yok diye biliyorum.Rdr2 nin açık dünyasında asla boş boş gezmiyorsunuz.Bu saydıklarım istemsizce yapabilecekleriniz.İsterseniz bounty hunterlık,avcılık,balık tutma,tren banka vb. soyma gibi birçok şey var.Asla sıkılmazsınız.Artı olarak rdr de hikayeyi oynadıktan sonra harita tamamen açılmıyor.Daha görevlerde görmediğiniz pek çok yer var.Özellikle Blacwater'ın ötesi.Resmen hikayeden bağımsız bir ülke daha keşfediyorsunuz.Aynı şekilde o ülke dediğim yerin içinde bulunan kasabalarında çeşitli hikayeleri var.Eğer oyun elinizde varsa ve daha gitmediyseniz kesinlikle Armadillo'ya gidin.

Başlıca sebepleri nelerdir acaba?

Sıkıldım açıkçası inanın uzun zamandır geziyorum.
Rdr 2 de hem grafikler olsun,çeşitli aktiviteler (aktivite derken araştırma gibi şeylerden bahsettim.İlk aklıma gelen çatısı hafif yuvarlak bir şekilde parçalanmış bir ev bulabiliyorsunuz.Eve girerseniz 2 3 tane de ölü beden var.Evi araştırırsanız bu olayların kaynağının bir meteor olduğunu buluyorsunuz.Tabii ki de hikayesiyle beraber.Oyun size bunu zorla yaptırmıyor.Önünüze koyup seçim yapmanızdan bahsetmiyorum.Örnek olarak oyunu 200 saati aşkın süredir oynuyorum.Bu dediğim meteor olayını 180. saatlerde buldum.),real time evetnler olsun hepsi birbirinden iyi.Cyberpunk oynamadım ama dünyasında rdr yi geçecek aktivite ya da real time event sayısı yok diye biliyorum.Rdr2 nin açık dünyasında asla boş boş gezmiyorsunuz.Bu saydıklarım istemsizce yapabilecekleriniz.İsterseniz bounty hunterlık,avcılık,balık tutma,tren banka vb. soyma gibi birçok şey var.Asla sıkılmazsınız.Artı olarak rdr de hikayeyi oynadıktan sonra harita tamamen açılmıyor.Daha görevlerde görmediğiniz pek çok yer var.Özellikle Blacwater'ın ötesi.Resmen hikayeden bağımsız bir ülke daha keşfediyorsunuz.Aynı şekilde o ülke dediğim yerin içinde bulunan kasabalarında çeşitli hikayeleri var.Eğer oyun elinizde varsa ve daha gitmediyseniz kesinlikle Armadillo'ya gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı