RDR2 vs Cyberpunk 2077

Bende de tam tersi oldu. RDR2'yi 2-2.5 haftada bitirdim, Witcher 5 saatte sıktı ve bıraktım oyunu.

Bende dahil olayım witcher 3 de geçen sene oynayıp bitirdim. Bu iki oyun kıyasına birde skyrimi ekleyin iyi bir tartışma olsun 😀
Ana temada Witcher 3 kopyası olmuş ama Witcher 3'ün efsane Geralt'ın köpeği bile olamaz bu oyun ve karakter. Skellig giderken alttan başlayan bu efsane müzik ve ambiyans. Witcher evreni RDR2'yi tokat manyağı yapar. Geçen sene uyumadan oynadım 4-5 gün bitmiyor ama bitmesini istemiyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Wither 3 tam açılacakken bırakmışsın, RDR2 başta sarıyor sonra hep aynı işler ve hareketler geliştirme vb. hiçbir şey yok. Bir evren, bir hikaye, bir yaşayış değil. RDR2 sadece bir oyun.

RDR2'yi bitirdikten sonra başladım Witcher'a. Bende travma oldu, RDR2'yi bitirdikten sonra 3-4 ay hiçbir oyun beni sarmadı.

Bende dahil olayım Witcher 3 de geçen sene oynayıp bitirdim. Bu iki oyun kıyasına bir de Skyrim'i ekleyin iyi bir tartışma olsun 😀

Skyrim oynamadım ama bugün veya yarın indireceğim :D

İkisi de size uygun değil, Cyberpunk 2077'nin ilk 5 saati acayip durağan ve acayip sıkıcı. Oyunu tekrar tekrar oynayıp bitirmiyorsam sebebi o açılışı hatta. İkisinde de sıkılıp bırakacaksınız bence paranızı boşa harcamayın o yüzden.

RDR2 benzeri birçok oyuna örnekler verir misiniz? Grafik, animasyon, bu kadar canlı açık dünya, keşfedilecek birçok yer ve inanılmaz detay seviyesi. Cyberpunk ne anlamda yeni bir tat?
Teknik olarak son 20 yılda çıkmış bütün Rockstar oyunlarına RDR2 benzeri demek mümkün, çünkü Rockstar, GTA 3'ten beri birebir aynı game design ile oyun geliştiriyor ve sadece teknik olarak üstüne bir şeyler koyuyor. Onun dışında temel oynanış döngüsü hep aynı, yaptığın şeyler hep aynı.

Son düzenleme:
1. finalde bıraktım devamına YouTube'dan baktım ana karakter için saçma sapan bir hikaye bitişi ve sonrası olmuş. Oyun beni yordu kafamdan at nalı sesi gitmesi için uzun süre oyun falan oynamam artık. Tövbe ettiğim CS'yi indiriyorum şuan CS2 ne bakalım. Bu oyunu övenleri çözemiyorum kötü değil ama övülecek bir oyunda değil. Rockstar, GTA arasında aynı altyapıyla çıkarıp zorlama hikaye ile sunduğu bir oyun. Karakter hırsız, katil denyonun teki bu kadar nasıl sevilmiş enteresan. :)

1. finalde bıraktım devamına YouTube'dan baktım ana karakter için saçma sapan bir hikaye bitişi ve sonrası olmuş. Oyun beni yordu kafamdan at nalı sesi gitmesi için uzun süre oyun falan oynamam artık. Tövbe ettiğim CS'yi indiriyorum şuan CS2 ne bakalım. Bu oyunu övenleri çözemiyorum kötü değil ama övülecek bir oyunda değil. Rockstar, GTA arasında aynı altyapıyla çıkarıp zorlama hikaye ile sunduğu bir oyun. Karakter hırsız, katil denyonun teki bu kadar nasıl sevilmiş enteresan. :)
O dünyayı sevdiğin ve içinde bulunmaktan keyif aldığın zaman at sürmek o kadar da sıkıntı olmuyor, şahsen ben RDR2'de at sürerken asla sürat yapmam, yavaşça, etrafa baka baka, yeşilliklerin ve doğanın keyfini çıkara çıkara sürerim atımı hep. Ancak o dünyaya kendini kaptıramıyorsan, o dünyada olmak senin için herhangi bir anlam ifade etmiyorsa tüm bunlar bir angaryaya dönüşüyor belirli bir süre sonra.

Hikaye oyunu sevmiyorum galiba GoW, Spider-Man Remastered, Witcher 3 indirdim ilk saatlerde dayanamayıp sildim. GTA 5 ve Valorant dışı sarmıyor. Hangisini yüklemeliyim?

Öncelikle böyle düşünmeniz bana göre çok yanlış. Kaliteli film izlemek yerine TikTok izleme gibi bir düşünceniz var. Ancak zevkler ve renkler tartışılmaz. Soruya gelecek olursak RDR2 her ne kadar çok sevdiğim bir oyun olsa da çok geç açılan bir oyun ve eğer Spider-Man God of War gibi oyunlarda bile başında sıkıldıysanız bu oyuna girişmeyin. Sadece ana görev yapsanız bile oyunun hikayesi 60 saat civarı geçiyor. Düz açık dünyada dolaşayım derseniz GTA'dan alıştığınız açık dunyadan çok farklı bir dünya var bu oyunda. Bu yüzden sizin için Cyberpunk öneririm.

Hikaye oyunu sevmiyorum galiba GoW, Spider Man Remastered, Witcher 3 indirdim ilk saatlerde dayanamayıp sildim. GTA 5 ve Valorant dışı sarmıyor. Hangisini yüklemeliyim?
Gow, spiderman, witcher3 sarmadıysa rdr2 ve cyberpunk hiç sarmaz, cyberpunk harika ötesi bir durumda şuan ama bir sürü diyalog var oyunda, her görev için rahat 3-4 dklık diyaloglar var, hızlı hızlı geçebiliyorsun ama sizi bunaltır tahminimce, rdr2 25 yıllık hayatımda gördüğüm en iyi oyun, ama hem türkçe yok hem o da oyundaki bir sürü şeyi iyice öğretmek için yavaş başlıyor, bir sürü diyalog ve ara sahne var, hepsi harika ama sizi bayar bence. Cyberpunkta bir sürü diyalog olmasa önerirdim ama sizin Gow a dayanamamanız beni tedirgin etti :) , dying light gibi aksiyon-parkur-vur parçala yık geç oyunlarına mı yöneltsek sizi acaba

Hikaye oyunu sevmiyorum galiba GoW, Spider Man Remastered, Witcher 3 indirdim ilk saatlerde dayanamayıp sildim. GTA 5 ve Valorant dışı sarmıyor. Hangisini yüklemeliyim?
Bence silahlı aksiyon gizlilik istiyorsan ve hikaye takmıyorsan Farcry serisine bakabilirsin

Şu an otomatiğe aldım haritanın bir ucundan diğer ucuna yine göreve gidiyor gidene kadar sosyal medyada takılıyorum oyunu berbat etmişler yazık olmuş. Bu oyunu oynayan adamın zaman kavramı olmamalı. :D

Bende şahsen Witcher delisiyim fakat onu övmek için RDR2 gibi bir oyunu kötülemene gerek yok sanki. Witcher 3 oynamayı düşünenleri oyundan soğutuyorsun biraz. İkisi de efsane oyunlar niye bu kadar ağır gömüyorsun 🙄

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı