Çözüldü React Native mi Kotlin mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onuröz

Decapat
Android platformunda uygulama geliştirmek istiyorum, yazılım bilgim C++ orta düzey ve pyhton orta düzeyden ibaret, React native de sadece Android'de uygulama çıkarmak mı daha mantıklı yoksa Kotlin'de çıkarmak mı daha mantıklı, her ikisi için de JavaScript öğrenmek gerekiyor deniliyor fakat React natice için CSS+HTML'de katıyorlar, yazılım bilen ve uygulama geliştirmede tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.

Çözüm
Kotlin ile native uygulama geliştirmeniz her türlü daha iyi olacaktır. Android Studio üzerinden geliştirme yapacağın için tasarım işiyle React Native kadar uğraşman gerekmeyecek bir kere. Kısaca işine odaklanacaksın. Hem bu sayede Kotlin dilini ve Android bir uygulamanın nasıl çalıştığını, yapısını daha iyi anlayacaksın. Bunun yanında iş piyasasında aktif bir duruma gelebilirsin. Kariyer seçeneği de oluyor yani.
Kotlin ile native uygulama geliştirmeniz her türlü daha iyi olacaktır. Android Studio üzerinden geliştirme yapacağın için tasarım işiyle React Native kadar uğraşman gerekmeyecek bir kere. Kısaca işine odaklanacaksın. Hem bu sayede Kotlin dilini ve Android bir uygulamanın nasıl çalıştığını, yapısını daha iyi anlayacaksın. Bunun yanında iş piyasasında aktif bir duruma gelebilirsin. Kariyer seçeneği de oluyor yani.

Çözüm
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, nerden nasıl başlamamı önerirsiniz, udemy'de bir kurs buldum bitirdiğimde boşuna bitirmiş olmaktan korkuyorum bir bakabilir misiniz? kurs linki udemy

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, nerden nasıl başlamamı önerirsiniz, udemy'de bir kurs buldum bitirdiğimde boşuna bitirmiş olmaktan korkuyorum bir bakabilir misiniz? kurs linki udemy
Atıl Samancıoğlu iyidir. Eğer bütçeniz var ise yanında bu kursu almanızı da öneririm. Kotlin dili bu kursta daha kapsamlı anlatılıyor. Kotlin ile Android Mobil Uygulama Geliştirme Kursu . Android aşamasına geçtiğinizde ise her iki kurstan da eş zamanlı devam edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çalışma hayatında zaman=para olduğu için her platforma ayrı vakit harcamak hem programcıyı hem programı isteyen kişiyi yorar. Eskiden kendi ortamında geliştirilen uygulamalar daha hatasız ve akıcı çalıştığı için tercih ediliyordu ama günümüzde çapraz platformla yazılan uygulamalar gayet sorunsuz diye düşünüyorum

Geri
Yukarı