Realme 7 Pro İncelemesi

Selamlar uzun zamandir telefon arayışındaydım. Tüm telefonlarin grafiğine baktığımda artışa geçmişlerdi. Realme 7 Pro diğer satıcılarda 3700-3800 idi. Hepsiburada'da 3600 TL idi. İlk alışverişe 50 TL veriyordu. 3550 TL'ye aldim, neyse.
3 gündür kullanıyorum ve çok memnunum.
Kamerasindan bahsedelim kamerasi oldukça güzel renkleri oldukça iyi veriyor.
Gece modu harika:

IMG20210524232701.jpg

IMG20210524215357.jpg

Normal fotoğraf olarak:

IMG20210525120037.jpg

IMG20210525172259.jpg

IMG20210524233317.jpg

Resim konusunda oldukça başarılı. Benim çok hoşuma gitti.
Gelelim arayüzüne Xiaomi Redmi Note 4'ten geçtim. Arayüz çok şık sade ve kullanışlı.

Screenshot_2021-05-26-23-21-43-22.jpg

Android 10 ve Realme UI 1.0 şu an. Yakında Android 11 gelecekmiş.
Oyun testi yapmadim, fazla oyun oynamıyorum. Uygulamalar arası geçiş çok iyi. Bayağı hızlı 8 GB RAM ve 128 GB depolama var. 100 GB boş şu an neredeyse.

Gelelim en iyi özelliklerinden biri 65 Watt şarj cidden harika. Yemek hazirlamaya gidiyorum. 19:45'te sarja koymuştum. 20:25'de yüzde 100'e ulaşılmıştı. POCO'da vardı ama Xiaomi yazılımı berbat. Donanım olarak Realme 7 Pro'dan iyi olabilir ama Realme 7 Pro hızlı sarj, tasarım ve yazılım ile bence öne çıkıyor.
Başka sorularınız için yorumlara yazabilirsiniz. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@reddline Hocam Realme 6 Pro modelinde 90Hz ekran seçeneği vardı bu telefonda da var mı?
Su geçirmezliği var mı?
Mavi renk güzel mi ?
Mümkünse 1 fotoğraf.
Video çekerken ses almama sorunu var mı ?
Hoparlör titriyor mu ?
Tozlanma sorunu var mı ?

Son düzenleme:
@reddline Hocam Realme 6 Pro modelinde 90Hz ekran seçeneği vardı bu telefonda da var mı?
Su geçirmezliği var mı?
Mavi renk güzel mi ?
Mümkünse 1 fotoğraf.
Hoparlör titriyor mu ?
Tozlanma sorunu var mı ?
Yanıtlayabildiğim kadarıyla yanıtlayayım.

Ekranı 90 Hz değil 60Hz.
Su geçirmezliği yok. Sadece sıçramalara karşı dayanıklı.
Mavi rengi size kalmış. Bence iki renk de güzel.
Telefonla çekilmiş fotoğrafları YouTube'dan bulabilirsiniz.
Video çekerken ses almama sorunu yok. Fakat akıllı bir teknolojisi sebebiyle arkadaki gürültüleri keseceğim diye sizin sesinizi 3 metre öteden zor alıyor.
Çoğu stereo telefonda olduğu gibi son ses seviyesinde az titreme yaşanıyor. Tozlama ise size bağlı diyebilirim.

Su geçirmezliği var mı?
Mavi renk güzel mi ?
Mümkünse 1 fotoğraf.
Hoparlör titriyor mu ?
Tozlanma sorunu var mı ?
Arkadaş tüm cevapları vermiş hocam.
Bende ki renk :
IMG_20210701_184235.jpg

Aynadan bukadar oluyor.

Yanıtlayabildiğim kadarıyla yanıtlayayım.

Ekranı 90 Hz değil 60Hz.
Su geçirmezliği yok. Sadece sıçramalara karşı dayanıklı.
Mavi rengi size kalmış. Bence iki renk de güzel.
Telefonla çekilmiş fotoğrafları YouTube'dan bulabilirsiniz.
Video çekerken ses almama sorunu yok. Fakat akıllı bir teknolojisi sebebiyle arkadaki gürültüleri keseceğim diye sizin sesinizi 3 metre öteden zor alıyor.
Çoğu stereo telefonda olduğu gibi son ses seviyesinde az titreme yaşanıyor. Tozlama ise size bağlı diyebilirim.

Arkadaş tüm cevapları vermiş hocam.
Bende ki renk:
Eki Görüntüle 1093827
Aynadan bu kadar oluyor.

Hocam peki neden bir alt modelinde 90Hz varken 60Hz kullanılmış?
Düzenleme: Şaka gibi Realme 7 versiyonunda var ama Pro versiyonunda yok.

Son düzenleme:
@reddline @_karadayi66 Hocam telefonu aldım. Bugün geldi. Daha öncede farklı bir Oppo telefonda yaşadığım sorunla karşılaştım. Telefonun ekranı kapatınca wifi de kapanıyor. Geri telefonu açtığımda elle tekrar bağlamak zorunda kalıyorum. Siz bu sorunu yaşadınız mı ? Yaşadıysanız nasıl çözdünüz ? Bu sorunu yaşayan baya bir kişi gördüm. Bir de telefon bana %35 şarjla geldi. %18'e kadar kullanıp öyle şarja taktım. Yaptığım doğru değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı