Realme 7 Pro vs Mi Note 10 Lite vs M51

Hangisini alırsanız alın üzmez. Fakat ben olsam Realme 7 Pro alırdım. Selfie kamerası bile 32 MP. Batarya gücü ise 4500. Mi Note 10 Lite'ın arka kamerası 64 MP, ön kamerası ise 8-12 MP arası olması lazım. Fakat batarya gücü ise Realme 7 Pro'ya nazaran daha iyi. 5260 mAh bataryaya sahip. Fakat çok daha güzel bir batarya istiyorsanız kesinlikle M51 almalısınız. Tam 7000 mAh'lık bir bataryaya sahip. Kamerası da mükemmel. 64 MP arka kamera 32 MP ise Selfie kamerası. Kısaca, hangisini alırsanız alın, hiçbiri üzmez.

Samsung M51 için iyi şeyler söyleyenler var. Eskisi gibi olmadığı söyleniyor. O segmentte hep tavsiye edenler olmuş. Farklı modellerin rekabet etmesi güzel. Ufak farklarla ve isteğe göre seçim yapabiliyoruz en azından.

İhtiyaçlar ve alışkanlıkların da belirleyeceği tercihler yapılabilir.

Bir de imkanınız varsa 3 telefonu yakından görüp dokunup elleyip hissetmek de karar vermekte faydalı olabilir.

Realme 7 Pro ve M51'in, hem arkasında hem de yan çerçevelerinde plastik malzeme kullanılmış. Ön panel Corning Gorilla Glass 3 korunuyor.
Mi Note 10 Lite, ön ve arkası cam, Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Yan çerçevelerde çelik plaka kullanılmış
Mi Note 10 Lite'ın ekranında HDR ve HDR10 mevcut. Realme 7 Pro ve M51'de mevcut değil.
Mi Note 10 Lite ve M51 işlemci olarak Snapdragon 730G kullanırken, Realme 7 Pro Snapdragon 720G kullanılmış.
Bunların dışında çok belirgin farklılıkları yok.

Benim tercihim malzeme kalitesi ve HDR desteğinden dolayı Xiaomi Mi Note 10 Lite olurdu.

Note 10 lite da sensör sorunu varmış düzelmiş mi bi bilgisi olan var mı?
Bu videoda gereken bilgileri vermiş.

Geri
Yukarı